Reklama

Szkoła będzie miała patrona i sztandar

09/02/2016 23:00
Wielkimi krokami zbliżają się uroczystości w Szkole Podstawowej w Nowej Rokitni. Po raz pierwszy w swojej 69-letniej historii placówka będzie miała patrona. Zostanie nim Jan Paweł II. - Podczas głosowania w szkole mieliśmy kilku kandydatów - mówi dyrektor Antoni Grula. Lucyna Dutkaniewska (była dyrektor), Kornel Makuszyński, ks. Jerzy Popiełuszko, Jan Brzechwa oraz Jan Paweł II - byli kandydatami na patronów, spośród których wybierali uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy Nowej Rokitni. W pierwszym etapie odpadli Brzechwa oraz ks. Popiełuszko. - Ostatecznie postawiliśmy na papieża Polaka. Uważam to za właściwy wybór - tłumaczy Grula.

Pierwszy sztandar

Dla placówki dużym wydarzeniem będzie również  nadanie sztandaru. To pomysł oraz projekt właśnie Antoniego Gruli. - Przez tyle lat nikt nie zadbał o sztandar. Teraz przyszedł czas, aby te sprawy wyglądały jak należy - mówi dyrektor. - Zaprojektowałem wygląd sztandaru i teraz czekamy na jego realizację - dodaje. Przybliżony koszt zakupu to ....

Uroczystości zaplanowano na 18 maja, czyli dzień urodzin przyszłego patrona szkoły Jana Pawła II.

 

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Rokitni w imieniu Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców, uczniów i pracowników szkoły zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe uroczystości związanych z nadaniem imienia szkole oraz wręczeniem sztandaru. Środki można przekazać na konto Rady Rodziców lub wpłacić bezpośrednio w sekretariacie szkoły. Nr konta: Bank Spółdzielczy w Rykach, o. w Stężycy 81 8724 1015 2002 1500 0635 0001
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości