Wielkimi krokami zbliżają się uroczystości w Szkole Podstawowej w Nowej Rokitni. Po raz pierwszy w swojej 69-letniej historii placówka będzie miała patrona. Zostanie nim Jan Paweł II. - Podczas głosowania w szkole mieliśmy kilku kandydatów - mówi dyrektor Antoni Grula. Lucyna Dutkaniewska (była dyrektor), Kornel Makuszyński, ks. Jerzy Popiełuszko, Jan Brzechwa oraz Jan Paweł II - byli kandydatami na patronów, spośród których wybierali uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy Nowej Rokitni. W pierwszym etapie odpadli Brzechwa oraz ks. Popiełuszko. - Ostatecznie postawiliśmy na papieża Polaka. Uważam to za właściwy wybór - tłumaczy Grula.
Pierwszy sztandar
Dla placówki dużym wydarzeniem będzie również nadanie sztandaru. To pomysł oraz projekt właśnie Antoniego Gruli. - Przez tyle lat nikt nie zadbał o sztandar. Teraz przyszedł czas, aby te sprawy wyglądały jak należy - mówi dyrektor. - Zaprojektowałem wygląd sztandaru i teraz czekamy na jego realizację - dodaje. Przybliżony koszt zakupu to ....
Uroczystości zaplanowano na 18 maja, czyli dzień urodzin przyszłego patrona szkoły Jana Pawła II.
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Rokitni w imieniu Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców, uczniów i pracowników szkoły zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe uroczystości związanych z nadaniem imienia szkole oraz wręczeniem sztandaru. Środki można przekazać na konto Rady Rodziców lub wpłacić bezpośrednio w sekretariacie szkoły. Nr konta: Bank Spółdzielczy w Rykach, o. w Stężycy 81 8724 1015 2002 1500 0635 0001
Komentarze