Reklama

Tańcem podbili kobiece serca

15/03/2016 23:00
"Jesteście słodcy", "brawo panowie", "poprawiliście mój dzień" - to tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się pod filmem zamieszczonym 8 marca na serwisie You Tube. Do dziś film ma ponad 46 tys. wyświetleń. - Nie spodziewaliśmy się, że filmik będzie cieszył się tak dużą popularnością. Myśleliśmy, że zobaczy to tylko nasza lokalna społeczność - mówią z radością panowie.

Trenowali trzy dni

Mają od 15 do 21 lat. Są wśród nich uczniowie i studenci. Nie brakuje im odwagi, żeby pełnić trudną służbę i nieść pomoc potrzebującym. Do tego są kreatywni. Na kilka dni przed świętem kobiet wpadli na pomysł nakręcenia filmu dla pań. - Inspiracji szukaliśmy w internecie. Nie udało nam się jednak znaleźć tańczących strażaków - mówi Marcin Opaliński, wiceprezes OSP w Leopoldowie.

Druhowie podeszli do pomysłu z entuzjazmem. W środę na placu przed remizą odbyła się pierwsza, dwugodzinna próba. W piątek kolejna, a w sobotę nagranie. Film nakręciła Kasia Kujda. - Czterech chłopaków nie brało udział w próbach, przyszli dopiero na nagranie, stąd delikatne potknięcia - żartuje wiceprezes. Układ choreograficzny wymyślili sami. Jak przyznają, taniec jest trudniejszy niż gaszenie pożarów. - Każdy dodał coś od siebie. Niektóre elementy były zbyt ciężkie do wykonania w bojowym stroju - mówią chłopaki. Piosenka też nie została wybrana przypadkowo. Panowie zatańczyli do przeboju Zenona Martyniuka i Edwarda Hulewicza "Za zdrowie Pań". - Utwór jest dynamiczny i rytmiczny, ale nawiązuje do starych czasów, bo to szlagier lat 70. Znają go starsze i młode panie - mówi Opaliński.

Telefon z powiatowej i rozpoznawalność

Pomimo momentami niedoskonałej synchronizacji, pokaz taneczny druhów spotkał się z fantastycznym odbiorem. - Były podziękowania osobiste, telefony, smsy. Nawet naczelnik naszej straży dostał telefon z komendy powiatowej z gratulacjami i podziękowaniami dla OSP od pań. To bardzo miłe - mówi Marcin. O tym, jak popularny stał się film, świadczy pewna sytuacja. Patryk po Dniu Kobiet stawił się w ryckim pałacyku na kwalifikacji wojskowej. - Pani zapytała, czy jestem z Leopoldowa, gdzie służbę pełnią strażacy, którzy zatańczyli dla kobiet. Przyznała, że kilka razy oglądała nagranie razem z córką - mówi Patryk Prządka.

Strażacy z Leopoldowa nieśmiało planują kolejne nagrania i występy. - Jest pomysł, żeby zatańczyć w szkole, lub na 50-leciu OSP za trzy lata - mówi Marcin.

Fanki czekają na kolejne filmy. Efekty pracy strażaków można podziwiać na You Tube wpisując w wyszukiwarkę "OSP Leopoldów".
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości