Za udzieleniem wotum zaufania i absolutorium zagłosowało 18 radnych. Dwie osoby były przeciwne
Dzisiejsza sesja była jedną z najważniejszych w ciągu roku. Radni przyjęli "Raport o stanie gminy" skutkujący głosowaniem nad wotum zaufania dla burmistrza. Kolejnym elementem było głosowanie nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium za wykonanie budżetu w 2019 roku. - To był dobry rok - chwali Jarosław Żaczek. Wcześniej sprawozdaniu z wykonania budżetu przyglądała się Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie oraz komisja rewizyjna rady miejskiej. Obydwie opinie były pozytywne.
Burmistrz był spokojny o wynik głosowania. W radzie miejskiej ma stabilną większość. Pozytywnie, to co dzieje się w gminie (prowadzone inwestycje) dobrze ocenia tez cześć opozycji. Na dwudziestu obecnych na dzisiejszej sesji radnych - 18 głosowało za udzieleniem wotum zaufania i absolutorium. Dwie osoby (Michał Miłosz i Joanna Gąska) zagłosowali przeciw. Nieobecny na sesji był radny Dariusz Jurzysta.
Tuż po głosowaniu burmistrz podziękował radnym, którzy głosowali "za". - Cieszę się, że nie było uwag merytorycznych, a te dwa głosy negatywne pewnie wynikają ze względów osobistych - mówi burmistrz Jarosław Żaczek.
Radny Michał Miłosz zwraca uwagę na zapis RIO o tym, że Izba w swojej opinii nie uwzględnia celowości wydawania środków budżetowych. A sam radny ma co do tego uwagi. - Mnie nie interesują wykresy i słupki a jakość wykonania robót - odpowiada radny Miłosz, któremu nie podoba mu się np. sprzątanie miasta, w tym praca zamiatarki ulic. - Płacimy za coś co jest nie robione. Szczotka przejeżdża, nikt tego nie pilnuje i nie sprawdza, czy jest posprzątane. Taka sama sytuacja była z łataniem ubytków w drogach. Dla mnie jest to wykonywane po łebkach - stwierdza radny Miłosz.
Na wszystkie inwestycje w gminie w ubiegłym roku wydano 8,5 mln zł. Na ich realizację samorząd pozyskał 5,3 mln zł środków zewnętrznych. Wciąż największym obciążeniem dla gminy jest oświata. W 2019 roku kosztowała ponad 30 mln zł. To niemal 1/3 wszystkich wydatków. Tymczasem subwencja z ministerstwa na oświatę wyniosła 17,2 mln zł, czyli 57%. Resztę gmina pokryła z własnego budżetu.
Budżet 2019 roku
92,4 mln zł - dochody
88,2 mln zł - wydatki
4,2 mln zł - nadwyżka budżetowa
2,9 mln zł - spłata zadłużenia
4,4 mln zł - zadłużenie na koniec roku
Największe inwestycje
1,8 mln zł - przebudowa ul. Słowackiego
1,7 mln zł - budowa targowiska
0,6 mln zł - przebudowa ul. Wyczółkowskiego
0,6 mln zł - budowa sceny i placu zabaw w parku
0,6 mln zł - dokapitalizowanie PKS Ryki
0,5 mln zł - budowa boiska wielofunkcyjnego w Bazanowie
0,4 mln zł - przebudowa dróg gminnych
7,9 mln zł - rewitalizacja centrum Ryk
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
A co pan radny Miłosz zrobił dla swojego okręgu?????
Totalna opozycja=radny Miłosz.Co by burmistrz nie zrobił ten człowiek i tak coś znajdzie na minus.Panie Miłosz były nie tak dawno były wybory gdzie ludzie mieli możliwość oceny dokonań burmistrza za to czego dokonał i pana jako kandydata.Wyników nie udostępnie ponieważ nie chce panu popsuć nastroju w weekend.
Pan Burmistrz bardzo dobrze wykonuje swoją pracę i w końcu jest dobra współpraca ze Starostą. Pan radny Miłosz pokazuje jak by wyglądała praca urzędu gdyby nie daj Boże wróciły dawne czasy. Byłyby tylko obietnice.
DZIEŃ DOBRY Czy potrzebujesz pożyczki?
Oferujemy wszystkie rodzaje usług pożyczkowych: pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe, pożyczki hipoteczne, pożyczki samochodowe, pożyczki konsolidacyjne, pożyczki na spłatę rachunków i wiele innych.
Potrzebujesz pożyczki na sfinansowanie swojego projektu?
Możemy wesprzeć cię pożyczką na realizację twoich projektów, takich jak: budowa twoich domów, biur, gospodarstw rolnych, a także finansowanie twoich projektów turystycznych, twojej firmy lub projektu, na który potrzebujesz finansowania zewnętrznego.
Potrzebujesz funduszu inwestycyjnego?
Możemy inwestować w twoje duże projekty. Jest to zarezerwowane dla firm poszukujących inwestorów do finansowania swoich projektów badawczych, projektów nieruchomości, przejęć i innych potrzeb biznesowych.
WYBIERZ NAJLEPSZE OPCJE POŻYCZKI TERAZ !!!
Aby uzyskać więcej informacji o naszych usługach, skontaktuj się z nami za pośrednictwem tego adresu e-mail: [email protected]
Co oferujemy
Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe. Oferujemy zarówno pożyczki zabezpieczone, jak i niezabezpieczone, a także możesz ubiegać się o pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe według bardzo rozsądnej stopy procentowej. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych.
Możemy pomóc!
NOVA GLOBAL FINANCIAL SERVICES jest spółką zależną jednej z najsilniejszych grup finansowych w Europie i na świecie z dużym kapitałem. Realizujemy strategię bycia obecnym tam, gdzie jest wzrost, łączenia klientów z możliwościami, które stwarza, pomagania firmom w rozwoju, rozwijania się gospodarek i realizacji celów przez osoby prywatne. Działamy od wielu lat i udzielamy niezliczonych pożyczek w naszych czasach .
Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki, oto nasze dane kontaktowe:
Imię i nazwisko: Camilla Karlsen (pracownik centrum pożyczkowego)
Adres kontaktowy: [email protected]
Kontakt WhatsApp / Telegram: +33751156474
Miłosz to Miłosz ale z tym sprzątaniem miasta to ma rację. Chyba jeden gość się tym zajmuje i najwidoczniej sobie nie radzi.
Taki człowiek jak Pan Miłosz jest potrzebny aby patrzył władzy na ręce. Ale mam jedno pytanie do Pana Miłosza czy jak wyprowadza swoje psy zabiera że sobą woreczki na odchody bo ja czegoś takiego w jego rękach nigdy rano nie widziałem.
A Jagiełło dawny starosta za szpital i inne sprawy to powinien siedzieć
Skoro miał większość w radzie to nic dziwnego, że dostał absolutorium. Natomiast co do tych 2 głosów, to wodzu nie żyjemy w Chinach, Korei, czy innym totalitaryzmie i każdy ma prawo zagłosować w/g swojego uznania. Przyda się kilka głosów krytyki żeby władza się trochę nas swoim postępowaniem zastanowiła.
Widać, że lata spędzone na stołku sprawiły, że woda sodowa za bardzo uderzyła do głowy. Jednym słowem czas na zmiany.
Pan Miłosz to "porażka " to elita dawnego "układ", a ,że ma taki charakterek to tylko zaczepia władze na złośc , zeby kontrolowac trzeba znać samorząd , prawo , rachunkowość i schematy i co najwazniejsze budować wspólnote która mysli inaczej niz władza bo tylko tak przeciwstawiając sie mozna zmienic coś w wyborach np gminnych / Tyle sie dzieje złego a czy w RYk ktos widział gdzies opozycje tzw ??????? siedza sobei fajnie na swoich biznesach itd ....................................tyle ich czasem w necie mocni są itd bo net odwagi ciut daje
Te 2 głosy to spisek masonerii i cyklistów.
a ja mam zadanie dla P. Miłosza jak taki zaradny jako radny , niech opublikuje ,załtawi ,zestawienie wyborów 1 tury z gminy ryki , jak głosowali w kazdej wsi i miescie , ile % na kogo .zobaczymy wtedy gdzie ile pisuarów a ile platfusów a ile kończynek i szymonków
A co pan radny Miłosz zrobił dla swojego okręgu?????
Totalna opozycja=radny Miłosz.Co by burmistrz nie zrobił ten człowiek i tak coś znajdzie na minus.Panie Miłosz były nie tak dawno były wybory gdzie ludzie mieli możliwość oceny dokonań burmistrza za to czego dokonał i pana jako kandydata.Wyników nie udostępnie ponieważ nie chce panu popsuć nastroju w weekend.
Pan Burmistrz bardzo dobrze wykonuje swoją pracę i w końcu jest dobra współpraca ze Starostą. Pan radny Miłosz pokazuje jak by wyglądała praca urzędu gdyby nie daj Boże wróciły dawne czasy. Byłyby tylko obietnice.