Reklama

Radni ufają burmistrzowi Ryk

Za udzieleniem wotum zaufania i absolutorium zagłosowało 18 radnych. Dwie osoby były przeciwne

Dzisiejsza sesja była jedną z najważniejszych w ciągu roku. Radni przyjęli "Raport o stanie gminy" skutkujący głosowaniem nad wotum zaufania dla burmistrza. Kolejnym elementem było głosowanie nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium za wykonanie budżetu w 2019 roku. - To był dobry rok - chwali Jarosław Żaczek. Wcześniej sprawozdaniu z wykonania budżetu przyglądała się Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie oraz komisja rewizyjna rady miejskiej. Obydwie opinie były pozytywne.

Burmistrz był spokojny o wynik głosowania. W radzie miejskiej ma stabilną większość. Pozytywnie, to co dzieje się w gminie (prowadzone inwestycje) dobrze ocenia tez cześć opozycji. Na dwudziestu obecnych na dzisiejszej sesji radnych - 18 głosowało za udzieleniem wotum zaufania i absolutorium. Dwie osoby (Michał Miłosz i Joanna Gąska) zagłosowali przeciw. Nieobecny na sesji był radny Dariusz Jurzysta.

Reklama

Tuż po głosowaniu burmistrz podziękował radnym, którzy głosowali "za". - Cieszę się, że nie było uwag merytorycznych, a te dwa głosy negatywne pewnie wynikają ze względów osobistych - mówi burmistrz Jarosław Żaczek.

Radny Michał Miłosz zwraca  uwagę na zapis RIO o tym, że Izba w swojej opinii nie uwzględnia celowości wydawania środków budżetowych. A sam radny ma co do tego uwagi. - Mnie nie interesują wykresy i słupki a jakość wykonania robót - odpowiada radny Miłosz, któremu nie podoba mu się np. sprzątanie miasta, w tym praca zamiatarki ulic. - Płacimy za coś co jest nie robione. Szczotka przejeżdża, nikt tego nie pilnuje i nie sprawdza, czy jest posprzątane. Taka sama sytuacja była z łataniem ubytków w drogach. Dla mnie jest to wykonywane po łebkach - stwierdza radny Miłosz.

Reklama

Na wszystkie inwestycje w gminie w ubiegłym roku wydano 8,5 mln zł. Na ich realizację samorząd pozyskał 5,3 mln zł środków zewnętrznych.  Wciąż największym obciążeniem dla gminy jest oświata. W 2019 roku kosztowała ponad 30 mln zł. To niemal 1/3 wszystkich wydatków. Tymczasem subwencja z ministerstwa na oświatę wyniosła 17,2 mln zł, czyli 57%. Resztę gmina pokryła z własnego budżetu. 

 

 

 

 

 

Budżet 2019 roku

92,4 mln zł - dochody

88,2 mln zł - wydatki

4,2 mln zł - nadwyżka budżetowa

2,9 mln zł - spłata zadłużenia

Reklama

4,4 mln zł - zadłużenie na koniec roku

 

 

Największe inwestycje

1,8 mln zł - przebudowa ul. Słowackiego

1,7 mln zł - budowa targowiska

0,6 mln zł - przebudowa ul. Wyczółkowskiego

0,6 mln zł - budowa sceny i placu zabaw w parku

0,6 mln zł - dokapitalizowanie PKS Ryki

0,5 mln zł - budowa boiska wielofunkcyjnego w Bazanowie

0,4 mln zł - przebudowa dróg gminnych

7,9 mln zł - rewitalizacja centrum Ryk

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-06-27 01:13:12

    A co pan radny Miłosz zrobił dla swojego okręgu?????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-06-27 06:33:35

    Totalna opozycja=radny Miłosz.Co by burmistrz nie zrobił ten człowiek i tak coś znajdzie na minus.Panie Miłosz były nie tak dawno były wybory gdzie ludzie mieli możliwość oceny dokonań burmistrza za to czego dokonał i pana jako kandydata.Wyników nie udostępnie ponieważ nie chce panu popsuć nastroju w weekend.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-06-27 09:52:59

    Pan Burmistrz bardzo dobrze wykonuje swoją pracę i w końcu jest dobra współpraca ze Starostą. Pan radny Miłosz pokazuje jak by wyglądała praca urzędu gdyby nie daj Boże wróciły dawne czasy. Byłyby tylko obietnice.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości