Kiedyś służyła do rozładunku towarów z wagonów. Później była już tylko miejscem młodzieżowych libacji
Jakiś czas temu na teren przy dworcu PKP w Leopoldowie zajechała ekipa remontowa. Ich zadaniem była rozbiórka rampy kolejowej. - Nie była używana od wielu lat, dlatego podjęto decyzję o jej likwidacji. Nie miało to związku z planowaną na przyszły rok przebudową peronów - wyjaśnia Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Teren przy ulicach Dworcowej i Kolejowej popada w coraz większą ruinę. Nadal niszczeje zabytkowy dworzec, który kiedyś był jedną z wizytówek miejscowości. Ale nie tylko widok dworca straszył. Tak samo było z rampą kolejową wykorzystywaną kiedyś do rozładunku towarów z wagonów. Od wielu lat była bezużyteczna. Nie było do niej nawet torów. Obiekt "przejęli" wandale. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni niemal każdego dnia spotykały się tu grupki młodzieży spożywającej alkohol. Teren był ciągle zaśmiecony butelkami i puszkami po alkoholu, czy innymi opakowaniami. Młodzi nie lubili po sobie sprzątać. Robili to starsi mieszkający w pobliżu. Miejsce sprzyjało ekscesom. Nieoświetlone, trochę na uboczu, "niczyje" i przez ostatnie lata zarośnięte krzakami.
Dziś "Leopoldów" to tylko przystanek kolejowy. Nawet perony zostały rozebrane. Został tylko jeden i dwa tory. Schronienia dla podróżnych także nie ma. Ma to się zmienić. - W zakresie przyszłorocznych prac jest rozbiórka dotychczasowego peronu oraz budowa dwóch nowych jednokrawędziowych peronów o długości 150 metrów - informuje rzecznik PKP PLK. Perony będą wyposażone w wiaty, ławki, tablice informacyjne oraz energooszczędne oświetlenie. Dostosowane dla potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Zamontowane zostanie nagłośnienie oraz monitoring.
Trwa opracowywanie dokumentacji projektowej i przetargowej. - Dokładne koszty inwestycji będą znane po wyłonieniu wykonawcy prac. Rozpoczęcie robót zaplanowano w II kwartale, a ich zakończenie w IV kwartale 2021 roku - oznajmia Karol Jakubowski.
Niestety wygląda na to, że nadal niszczał będzie dworzec w Leopoldowie. Budynek należy do innej spółki - PKP Nieruchomości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze