Tuż po majówce otwarte zostaną centra handlowe oraz hotele i inne miejsca. Uruchomiona zostanie rehabilitacja, a pracujący rodzice będą mogli posłać dzieci do żłobków i przedszkoli (opieka w małych grupach od 6 maja). Otworzą się także niektóre instytucje kultury: biblioteki, muzea oraz galerie sztuki.
- Konsekwentnie otwieramy gospodarkę, ale nie luzujemy reguł sanitarnych – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki. Jak wyjaśnił, z domu powinniśmy wychodzić jedynie do pracy, po zakupy oraz w sprawach ważnych dla zdrowia. -Proszę o dyscyplinę społeczną. To od niej zależy tempo dalszego uwalniania gospodarki – podkreślił premier.
Otwarcie centrów handlowych – od 4 maja
Otwarcie hoteli i obiektów z miejscami noclegowymi – od 4 maja
Uruchomienie rehabilitacji – od 4 maja
Otwarcie bibliotek, muzeów i galerii sztuki – od 4 maja
Umożliwienie działalności żłobków i przedszkoli w reżimie sanitarnym – od 6 maja
Jak wyjaśnił premier, znoszenie dalszych ograniczeń związanych z koronawirusem zależeć będzie od wskaźnika przyrostu zachorowań, utrzymywania przez Polaków dystansu społecznego oraz wydajności służby zdrowia. Co do zasady, kolejne etapy będą ogłaszane w cyklu 2-tygodniowym.
(Źródło: www.premier.gov.pl)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze