W ZSO im. Jana III Sobieskiego w Sobieszynie uczniowie uczestniczyli w nietypowych zajęciach. Najmłodsi poznawali podstawy robotyki, a ósmoklasiści brali udział w lekcji edukacji dla bezpieczeństwa, ucząc się obsługi broni i technik strzeleckich. To dzień pełen praktycznej nauki i nowych doświadczeń.
Uczniowie ZSO im. Jana III Sobieskiego w Sobieszynie nie narzekają na nudę. W czwartek, 24 kwietnia, w szkole i poza nią odbyły się zajęcia inne niż zwykle: nauka robotyki dla najmłodszych oraz lekcja podstaw strzelania dla klasy ósmej.
Tego dnia uczennice klasy VI - Nikola Kiebzak i Lena Grula oraz klasy V - Zosia Kapusta i Julka Kiebzak przygotowały zajęcia z robotyki dla dzieci z zerówki.
Podczas spotkania dzieci poznały podstawy aplikacji Photo Robot. Uczyły się, jak sterować robotem w różnych kierunkach, zmieniać jego wygląd, kolory oraz dźwięki; sprawdzały też, jak reaguje na ich polecenia. Najwięcej radości sprawiło im obserwowanie, jak roboty się poruszają.
Szkoła zwraca uwagę na zaangażowanie uczennic i dziękuje im za przygotowanie zajęć.
- Serdecznie dziękujemy uczennicom za zaangażowanie w zajęcia - mówią przedstawiciele szkoły - szczególnie Nikoli za super inicjatywę - dodają.
Uczniowie klasy ósmej wzięli udział w zajęciach z edukacji dla bezpieczeństwa w Zespole Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie.
Podczas lekcji młodzież uczyła się bezpiecznego posługiwania się bronią, poznając jej budowę oraz podstawowe części. Uczniowie ćwiczyli także postawę strzelecką, celowanie oraz oddawanie strzałów.
- Uczniowie radzili sobie bardzo dobrze i padło nawet kilka strzałów w 10 - podkreślają przedstawiciele szkoły
To był dzień pełen nowych doświadczeń i praktycznej nauki, która może przydać się w przyszłości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze