6-metrowa jezdnia i chodnik. Dzisiaj ruszyła przebudowa kilometrowego odcinka drogi wylotowej z Ryk w kierunku Łukowa
Inwestycja obejmuje ułożenie asfaltu na długości 999 metrów oraz budowę chodnika. Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku od końca ogrodzenia cmentarza do wiaduktu obwodnicy Ryk. Chodnik będzie krótszy. Rozpocznie się w miejscu, gdzie się kończy obecnie ułożony i zakończy się przy drodze gminnej "na górce". Pojawi się również przejście dla pieszych. - W tym miejscu na środku drogi zostanie wybudowany również azyl, żeby uspokoić ruch na górce - poinformował Marcin Kostyra, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Rykach. Ulica Mynarska ma status drogi powiatowej.
Przebudowa przewiduje m.in. poszerzenie jezdni do 6 m i wzmocnienie jej na całym odcinku, budowę chodnika na długości ok. 550 m, budowę zjazdów na drogi wewnętrzne, budowę przejścia dla pieszych w azylu, budowę wyspy w osi drogi i urządzenie tzw. bramy wjazdowej na teren zabudowany, przebudowę zjazdów, odbudowę rowów przydrożnych, ustawienie barier i poręczy ochronnych. Do przetargu stanęło pięć firm. Najtańszą złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa. Niecałe 1,7 mln zł. Najdroższa oferta wynosiła ponad 3,5 mln zł. Starostwo pozyskało 60% dofinansowania z dodatkowego naboru w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W kosztach przebudowy będzie partycypowała również gmina Ryki. Inwestycja ma być gotowa do końca września.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
To ta droga była w najgorszym stanie technicznym? A może to forma podziękowania dla radnego, doradcy burmistrza i fachowca od budowy chodników.
A może sołtys sie postarał i ogarnął temat? Pogadaj ze swoim jak masz dziury na jezdni. Mam tam pole i sad, na "górce". Teraz przynajmniej nie trzeba będzie iść z różańcem w ręku. Mimo, że misiaki mają tam ze dwa spoty, to i tak piraci lubią przycisnąć pedał gazu. Może to się zmieni
spoko już tam chodniki będzie robił
Kto jest sołtysem na Jarmołówce i dlaczego nie ogarnia tematu. Mieszka tu również przewodniczący rady i chyba znaczący radny powiatowy. Dali się ograć radnemu z Młynarskiej?
Wiosek jest jeden! Nie można remontować żadnych dróg bo zawsze będzie kojarzona z jakimś radnym. Nie robią źle robią jeszcze gorzej.
Wniosek jest jeden! Nie można remontować żadnych dróg bo zawsze będzie kojarzona z jakimś radnym. Nie robią źle robią jeszcze gorzej.
Wniosek to jest taki, że w pierwszej kolejności powinno się remontować drogi najbardziej zniszczone, a nie te o dobrej nawierzchni, tylko dlatego, że do domu porusza się po nich jakiś tam radny czy starosta!!!
Remont drogi jaknajbardziej słuszna decyzja. Z chwilą zamknięcia sadowej główna droga dojazdowa dla kilku wsi .
Proszę zobaczyć co się dzieje na Swatowskiej. Studzienki pozapadane. Woda leje się całą szerokością ulicy, a jak zamarznie to lodowisko na kilkuset metrach. Ruch zdecydowanie większy niż na Młynarskiej. Proszę przejechać i zobaczyć!!!
nie zgadzam się że ruch na swatowskiej zdecydowanie większy niż na mlynarskiej.raczej na młynarskiej jest trochę wiekszy ale swatowską te bym wyremontował
Wniosek jest jeden. Jak robią coś pożytecznego w jednym miejscu, zawsze znajdzie sie jakiś kiep który narzeka że u niego nic nie robią. A chodnik jest tam potrzebny. Ludzie! Czy wy jesteście pojebani, czy musi dojść do tragedii żeby w końcu dotarło?
To ta droga była w najgorszym stanie technicznym? A może to forma podziękowania dla radnego, doradcy burmistrza i fachowca od budowy chodników.
A może sołtys sie postarał i ogarnął temat? Pogadaj ze swoim jak masz dziury na jezdni. Mam tam pole i sad, na "górce". Teraz przynajmniej nie trzeba będzie iść z różańcem w ręku. Mimo, że misiaki mają tam ze dwa spoty, to i tak piraci lubią przycisnąć pedał gazu. Może to się zmieni
spoko już tam chodniki będzie robił