Reklama

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Młynarskiej w Rykach

6-metrowa jezdnia i chodnik. Dzisiaj ruszyła przebudowa kilometrowego odcinka drogi wylotowej z Ryk w kierunku Łukowa

Inwestycja obejmuje ułożenie asfaltu na długości 999 metrów oraz budowę chodnika. Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku od końca ogrodzenia cmentarza do wiaduktu obwodnicy Ryk. Chodnik będzie krótszy. Rozpocznie się w miejscu, gdzie się kończy obecnie ułożony i zakończy się przy drodze gminnej "na górce". Pojawi się również przejście dla pieszych. - W tym miejscu na środku drogi zostanie wybudowany również azyl, żeby uspokoić ruch na górce - poinformował Marcin Kostyra, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Rykach. Ulica Mynarska ma status drogi powiatowej.

Przebudowa przewiduje m.in. poszerzenie jezdni do 6 m i wzmocnienie jej na całym odcinku, budowę chodnika na długości ok. 550 m, budowę zjazdów na drogi wewnętrzne, budowę przejścia dla pieszych w azylu, budowę wyspy w osi drogi i urządzenie tzw. bramy wjazdowej na teren zabudowany, przebudowę zjazdów, odbudowę rowów przydrożnych, ustawienie barier i poręczy ochronnych. Do przetargu stanęło pięć firm. Najtańszą złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa. Niecałe 1,7 mln zł. Najdroższa oferta wynosiła ponad 3,5 mln zł.  Starostwo pozyskało 60% dofinansowania z dodatkowego naboru w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W kosztach przebudowy będzie partycypowała również gmina Ryki. Inwestycja ma być gotowa do końca września.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ryczanin - niezalogowany 2021-03-16 17:49:00

    To ta droga była w najgorszym stanie technicznym? A może to forma podziękowania dla radnego, doradcy burmistrza i fachowca od budowy chodników.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Krzysztof Lech - niezalogowany 2021-03-18 22:30:05

    A może sołtys sie postarał i ogarnął temat? Pogadaj ze swoim jak masz dziury na jezdni. Mam tam pole i sad, na "górce". Teraz przynajmniej nie trzeba będzie iść z różańcem w ręku. Mimo, że misiaki mają tam ze dwa spoty, to i tak piraci lubią przycisnąć pedał gazu. Może to się zmieni

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wacek - niezalogowany 2021-03-16 18:01:12

    spoko już tam chodniki będzie robił

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości