Od poniedziałku w całym kraju rusza kwalifikacja wojskowa. W Rykach Powiatowa Komisja Lekarska będzie pracować od 4 do 23 marca
Tegoroczna kwalifikacja wojskowa potrwa do końca kwietnia. Obejmie ok. 215 tys. młodych Polaków. Na komisję muszą stawić się obligatoryjnie 19-latkowie z rocznika 2001. Wezwanie otrzymają także urodzeni w latach 1996-2000, którzy do tej pory nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Stawiennictwo na kwalifikacji jest obowiązkowe.
Przy powiatowych komisjach pojawią się rekruterzy z brygad obrony terytorialnej. Żołnierze w oliwkowych beretach opowiedzą o służbie w WOT, opiszą proces rekrutacji i przedstawią, jakie profity czekają na tych, którzy zdecydują się wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej.
W zeszłym roku rekrutacja podczas kwalifikacji wojskowej przyniosła 7000 wniosków o powołanie do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Najwięcej chętnych do wstąpienia w szeregi Terytorialsów było na Kujawach i Pomorzu.
Komisje kwalifikacyjne powoływane są na szczeblu powiatu. Orzekają one o zdolności do czynnej służby wojskowej. Stając na wezwanie komisji można uzyskać kategorię zdrowia, założyć ewidencję wojskową i otrzymać książeczkę wojskową. Na terenie województwa lubelskiego kwalifikacja wojskowa odbędzie się w 23 lokalizacjach. Powiatowa Komisja Lekarska w Rykach będzie w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury (ul. Warszawska 11). Będzie pracować od 4 do 23 marca.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Gdyby nie było wojska nie było by wojen, gdyby nie broń produkowana dla wojska nie byllo by nielegalnego handlu bronią, nie było by zabójstw. Nie miał by kto pacyfikowac w stanie wojennym, nienapadal na Czechosłowację, Irak i inne państwa. Gdyby Sikorski niebyły wojskowym, by żył dłużej. Gdyby nie było wrogich armii byli by dobrzy ludzie.
Widać jakaś nowa wojenka się szykuje skoro jest taka duża rozpiętość wiekowa, potrzebują więcej mięsa armatniego.
Gdyby nie było wojska nie było by wojen, gdyby nie broń produkowana dla wojska nie byllo by nielegalnego handlu bronią, nie było by zabójstw. Nie miał by kto pacyfikowac w stanie wojennym, nienapadal na Czechosłowację, Irak i inne państwa. Gdyby Sikorski niebyły wojskowym, by żył dłużej. Gdyby nie było wrogich armii byli by dobrzy ludzie.
Widać jakaś nowa wojenka się szykuje skoro jest taka duża rozpiętość wiekowa, potrzebują więcej mięsa armatniego.