Reklama

Rusza kwalifikacja wojskowa. Na komisję muszą stawić się obligatoryjnie 19-latkowie z rocznika 2001

Od poniedziałku w całym kraju rusza kwalifikacja wojskowa. W Rykach Powiatowa Komisja Lekarska będzie pracować od 4 do 23 marca

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa potrwa do końca kwietnia. Obejmie ok. 215 tys. młodych Polaków. Na komisję muszą stawić się obligatoryjnie 19-latkowie z rocznika 2001. Wezwanie otrzymają także urodzeni w latach 1996-2000, którzy do tej pory nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Stawiennictwo na kwalifikacji jest obowiązkowe.

Przy powiatowych komisjach pojawią się rekruterzy z brygad obrony terytorialnej. Żołnierze w oliwkowych beretach opowiedzą o służbie w WOT, opiszą proces rekrutacji i przedstawią, jakie profity czekają na tych, którzy zdecydują się wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Reklama

W zeszłym roku rekrutacja podczas kwalifikacji wojskowej przyniosła 7000 wniosków o powołanie do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Najwięcej chętnych do wstąpienia w szeregi Terytorialsów było na Kujawach i Pomorzu.

Komisje kwalifikacyjne powoływane są na szczeblu powiatu. Orzekają one o zdolności do czynnej służby wojskowej. Stając na wezwanie komisji można uzyskać kategorię zdrowia, założyć ewidencję wojskową i otrzymać książeczkę wojskową. Na terenie województwa lubelskiego kwalifikacja wojskowa odbędzie się w 23 lokalizacjach. Powiatowa Komisja Lekarska w Rykach będzie w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury (ul. Warszawska 11). Będzie pracować od 4 do 23 marca.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-01-31 20:00:56

    Gdyby nie było wojska nie było by wojen, gdyby nie broń produkowana dla wojska nie byllo by nielegalnego handlu bronią, nie było by zabójstw. Nie miał by kto pacyfikowac w stanie wojennym, nienapadal na Czechosłowację, Irak i inne państwa. Gdyby Sikorski niebyły wojskowym, by żył dłużej. Gdyby nie było wrogich armii byli by dobrzy ludzie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2020-02-02 13:29:42

    Widać jakaś nowa wojenka się szykuje skoro jest taka duża rozpiętość wiekowa, potrzebują więcej mięsa armatniego.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości