Firma Strabag podpisała umowę na rozbudowę dwóch odcinków drogi krajowej nr 48 o łącznej długości ok. 8 km. Prace budowlane mają rozpocząć się w czerwcu, a zakończenie inwestycji planowane jest na 2027 rok.
W ramach zadania rozbudowane zostaną dwa odcinki: od mostu na Wiśle do wiaduktu nad linią kolejową (ok. 2 km) oraz od wylotu z Dęblina do Moszczanki (ok. 6 km). Modernizacja będzie dostosowana do standardów technicznych dróg klasy GP (głównej ruchu przyspieszonego).
Zakres prac obejmuje: całkowitą rozbiórkę starej nawierzchni i budowę nowej konstrukcji jezdni o nośności 11,5 tony na oś, przebudowę wszystkich skrzyżowań, w tym budowę nowego ronda przy cmentarzu komunalnym, modernizację trzech przejazdów kolejowych oraz likwidację jednego nieczynnego, rozbudowę zatok autobusowych, chodników, zjazdów oraz infrastruktury podziemnej (sieć elektryczna, gazowa, telekomunikacyjna, wodociągowa i kanalizacyjna), budowę doświetlonych przejść dla pieszych z azylami oraz ciągów pieszo-rowerowych, poszerzenie jezdni na odcinku zamiejskim z 7 do 9 metrów.
W czasie realizacji inwestycji kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym – będą obowiązywać ograniczenia prędkości oraz ruch wahadłowy. Apeluje się o zachowanie ostrożności i stosowanie do oznakowania zgodnie z czasową organizacją ruchu.
Całość inwestycji zostanie zrealizowana w systemie tradycyjnym, na podstawie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), wydanej przez Wojewodę Lubelskiego. Projekt jest finansowany ze środków budżetu państwa. W przetargu wzięło udział siedem firm, z których najkorzystniejszą ofertę – o wartości ok. 95,5 mln zł – złożyła firma Strabag.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze