Władze miasta, przedstawiciele wykonawcy oraz inspektorzy nadzoru przeprowadzili dzisiaj odbiór prac związanych z rewitalizacją parku w Rykach
Wyremontowane zniszczone alejki. Nowe miejsca do odpoczynku, rozrywki i uprawiania sportu. Od strony PKS-u ogrodzenie. Wygląd pałacu uatrakcyjnia ustawiona przed nim podświetlona fontanna. Wokół osi pałacu taras obsadzony głównie różami. Nowe oświetlenie i monitoring. W zachodniej części przy ulicy Słowackiego plac zabaw, a przy budynku biblioteki miniamfiteatr na 164 miejsca siedzące. Tak teraz prezentuje się park miejski przy ulicy Warszawskiej w Rykach.
Inwestycja ruszyła latem ubiegłego roku. - Po kilkunastu miesiącach robót odbieramy pierwszą część rewitalizacji miasta - mówi burmistrz Jarosław Żaczek. Chodzi nie tylko o park przy ulicy Warszawskiej ale i skwery przy ulicy Szkolnej i kościele Najświętszego Zbawiciela. - Dzisiaj dokonaliśmy szczegółowego przeglądu wykonanych prac - dodaje burmistrz. W protokole z przeglądu znalazły się zapisy o stwierdzonych usterkach, które teraz wykonawca będzie musiał poprawić. - Jest trochę uwag, ale są to raczej drobne rzeczy - zaznacza włodarz. Dotyczną np. koszów na śmieci. Chodzi np. o uzupełnienie śmietniczek w popielniczki, dosiewanie i wyrównanie trawników. - Zleciliśmy również ponowne malowanie ławek, lepszym impregnatem, żeby je lepiej zabezpieczyć przed czynnikami atmosferycznymi oraz wymianę tych desek, które już się zniszczyły. Widać, że to co zostało zrobione nie zostało zrobione solidnie - mówi burmistrz Żaczek.
Poza tym wykonawca jest zobowiązany przez rok do utrzymywani i pielęgnowania zieleni w parku i na skwerach. Jest również gwarancja, z której miasto również będzie korzystało, jeżeli zajdzie taka potrzeba.
- Ogólnie wydaje się, że powinniśmy być zadowoleni. Park wygląda estetycznie. Zawiera wszystkie elementy, które w parku miejskim powinny się znaleźć - ocenia burmistrz. Nie widać i nie słychać gawronów. Niedawno zostało przeprowadzone ponowne odstraszanie. - Uzyskaliśmy zgodę na odstraszanie również w okresie letnim i jesiennym i na pewno będziemy to robić w kolejnych latach - zapowiada włodarz. W przyszłym roku planowane jest odstraszanie przez sokolników na wiosnę przez 2,5 miesiąca oraz latem i jesienią w cyklach dwutygodniowych.
Zachęcamy wszystkich mieszkańców do korzystania z parku i skwerów, żeby odpoczywać, ale prosimy również o to, aby szanować to co zostało wykonane, żeby jak najdłużej służyło - zachęca Jarosław Żaczek.
To jeden z elementów największej od lat inwestycji w Rykach. Obecnie trwa przebudowa budynku po starej komendzie policji oraz wymiana infrastruktury drogowej, kanalizacyjnej i oświetleniowej na Starym Mieście. W sumie rewitalizacja będzie kosztować prawie 19 mln zł. Prawie 11 milionów dołożyła Unia Europejska. Sama rewitalizacja paku i skwerów kosztowała 7,5 mln zł (brutto). Przetarg wygrała firma Strabag.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Zrobili chodniki bez kraweznikow i juz w przyszlym roku zacznie trawa zarastac chodnik....i bedzie chodnik dokladnie wygladac jak ten wzdloz Warszawskiej gdzie trawa rosnie na trawniku (przyklad na zdjeciu z kapliczka). Zreszta wiekszosc ryckich chodnikow zapiaszczonych po zimie i zarosnietych zielskiem i trawa- tak ta wladza dba o wizerunek miasta
Serio chodniki bez krawężników? żarty sobie robisz!
Wladza pluhe na unie a unia dala 11 milionow...
Czy ptaki nadal będą "upiększąć" ten zrewitalizowany obiekt, zamontowane sprzęty i korzystających z nich ludzi?
jak na tak" trudny "dziwny" park jaki jest w R... to wyszło ładnie ,elegancko i remont poniósł park o lewel wyzej
do gość Kamil Krawezniki powino robic sie wyzsze nich chodnik po to by trawa i zielsko nie narastaly i by bloto na chodniki nie splywalo....ale widac niedzielni budowlancy tego nie wiedza....dzisiejszy system edukacji....
po staromodnemu tak było ,że krawężnik ,teraz ile firm projektujących tyle rodz chodnika
Staruszka iprzestancie pierdolic po co krawężniki po to żeby się zabić moim zdaniem jest naprawdę pięknie w rykach i niezamienila
Zrobili chodniki bez kraweznikow i juz w przyszlym roku zacznie trawa zarastac chodnik....i bedzie chodnik dokladnie wygladac jak ten wzdloz Warszawskiej gdzie trawa rosnie na trawniku (przyklad na zdjeciu z kapliczka). Zreszta wiekszosc ryckich chodnikow zapiaszczonych po zimie i zarosnietych zielskiem i trawa- tak ta wladza dba o wizerunek miasta
Serio chodniki bez krawężników? żarty sobie robisz!
Wladza pluhe na unie a unia dala 11 milionow...