Reklama

RYKI Coraz więcej ludzi zgłasza się do punktu pobrań wymazów na COVID-19

Rycki szpital uruchamia dodatkowy dzień pracy punktu poboru wymazów na COVID 19. Pacjenci będą mogli zrobić sobie test również w sobotę

- Jeżeli chodzi o zwalczanie epidemii, to przygotowaliśmy się pod każdym kątem. Prowadzimy szczepienia, a teraz chcemy poszerzyć działalność punktu wymazowego - mówi Beata Kocięcka, prezes spółki Szpital Powiatowy w Rykach. W ostatnim czasie szpital odnotował znaczny wzrost osób chętnych do zrobienia testu. W przeciągu dwóch tygodni z 10 do 30 osób dziennie. - Zapotrzebowanie jest duże, a czas świąteczny powoduje również wydłużenie okresu bez badań, dlatego chcemy temu zapobiec i podjęliśmy decyzję, że w sobotę przed Wielkanocą punkt pobrań będzie czynny - informuje prezes Kocięcka. W kolejne soboty punkt również ma być czynny do czasu, kiedy zapotrzebowanie wciąż będzie duże.

 

Reklama

Punkt pobrań wymazów na obecność COVID-19 przy szpitalu w Rykach jest czynny:

poniedziałek - piątek w godz. 8:00-10:00 oraz 14:00-17:00
sobota 9:00-11:00

 

(fot. WOT Dęblin)

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości