W najbliższych dniach gmina podpisze umowę z wykonawcą. Inwestycja będzie kosztować ponad 4 mln zł
Po termomodernizacji placówek oświatowych w Bazanowie i Swatach, przychodzi czas na termomodernizację największej szkoły podstawowej w gminie. Pierwsze prace powinny ruszyć niebawem. Wszystko będzie zależało od warunków pogodowych. Inwestycja ma być gotowa do końca września tego roku.
Chętnych do wykonania inwestycji nie brakowało. Do przetargu stanęło aż 11 firm z rożnych stron Polski. Najkorzystniejszą ofertę złożył Zakład Remontowo-Budowlany Stanisława Zawiszy z Busko-Zdroju. Firma przeprowadzi termomodernizację za nieco ponad 4,1 mln zł. Najdroższą ofertę złożyła firma z Kielc, która swoją robotę wyceniła na ponad 6,6 mln zł.
Cena na pewno ucieszyła władze miasta, które w budżecie zabezpieczyły na inwestycję w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. 15 Pułku Piechoty Wilków AK ponad 5,2 mln zł. Będzie o ponad milion taniej. Inwestycja jest możliwa dzięki pozyskaniu przez gminę dofinansowania
Do ocieplenia pozostaną jeszcze szkoły w Dąbi i Owni. - W tym rozdaniu nie było szans i z pięciu szkół trzeba było wybrać te, które są największe i gdzie było najłatwiej przygotować skuteczny wniosek - tłumaczy burmistrz. Według zapowiedzi szkoły w Owni i Dąbi też w przyszłości doczekają się termomodernizacji.
Z budynków użyteczności publicznej należących do gminy Ryki pozostaje do ocieplenia jeszcze siedziba urzędu miejskiego. - Na razie nie ma planów. Jeżeli pojawi się szansa pozyskania środków i uporamy się z innymi inwestycjami, to przyjdzie również czas na termomodernizację urzędu - oznajmia Jarosław Żaczek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze