Od 1 listopada 2020 r. na terenie Miasta i Gminy Ryki obowiązywać będą nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi pobierana przez Gminę Ryki od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy będzie obliczana w oparciu o liczbę mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość.
Stawka opłaty, za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny wyniesie16,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca.
Podwyższoną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny w wysokości 64,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca.
Maksymalna miesięczna opłata od gospodarstwa domowego, nie może przekroczyć 80,00 zł.
Za gospodarstwo domowe rozumie się rodziców (opiekunów prawnych) i ich dzieci do ukończenia 18 roku życia, a uczące się do ukończenia 25 roku życia.
Jak informuje urząd gminy wzrost stawek jest bezpośrednio związany z funkcjonowaniem systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, który obejmuje koszty: odbierania, transportu, zbierania, odzysku i unieszkodliwiania, zagospodarowania odpadów komunalnych, tworzenia i utrzymania punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych, obsługi administracyjnej tego systemu, edukacji ekologicznej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi.
Szczegółowe informacje na temat składania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Rykach w pok. nr 212; 213; 215 lub telefonicznie pod nr tel. 81 8657154; 81 8657142; 81 8657140.
zdj. www.pixabay.com
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze