Policjanci odwiedzają przedszkolaków i uczniów. Mundurowi przekazują wiedzę na temat zachowania na drodze, czy reagowania w sytuacjach zagrożenia i i opowiadają o odblaskach
Mundurowi z Ryk spotkali się z przedszkolakami oraz uczniami szkół podstawowych. Prowadzone działania mają między innymi na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne zachowania na drogach. W trakcie spotkań policjanci rozmawiają z uczniami, jak właściwie powinien zachowywać się pieszy, rowerzysta i osoba przewożona samochodem. Policjanci przybliżają również założenia akcji edukacyjnej „świeć przykładem”. Z uczniami klas starszych dzielnicowi rozmawiają o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać. Poruszają również kwestię zasad zachowania się dzieci wobec osób obcych.Młodzi słuchacze podczas ostatniego spotkania otrzymali od policjantów elementy odblaskowe, które, jak zadeklarowali, będą nosić przyczepione do odzieży lub plecaka.
(Źródło: starszy aspirant Radosław Żmuda. ryki.policja.gov.pl)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze