Reklama

RYKI. Prace na Kanałowej idą pełną parą

Zniszczoną asfaltową nawierzchnię ulicy zastąpi kostka brukowa

Powoli dobiegają końca prace brukarskie na ulicy Kanałowej w Rykach. To tylko jedna z wielu ulic Starego Miasta, które zostaną przebudowane w ramach kompleksowej rewitalizacji tej części Ryk. Kostka jest już np. na ulicy Jeziornej.

W czerwcu ruszył ostatni etap rewitalizacji Starego Miasta w Rykach polegający na przebudowie ulic i chodników, kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej . Przetarg wygrało konsorcjum firm Piotra Dygasa z Ciepielowa (lider) i Karola Liberskiego ze Zwolenia (partner). Inwestycja będzie kosztować ponad 6,7 mln zł. Na realizację inwestycji Gmina pozyskała dofinansowanie ze środków unijnych. Ma być gotowa do końca maja 2021 roku. Projekt zakłada przebudowę ulic: Cicha, Jeziorna, Rynek Stary, Wjazdowa, Przechodnia, Wylot, Kanałowa, Krótka oraz budowę i przebudowę sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej oraz wodociągowej. Równocześnie modernizowana jest sieć energetyczna w tym oświetlenie uliczne. Inwestycja ma być gotowa do 28 maja 2021 roku.

Reklama

To jeden z elementów największej od lat inwestycji w Rykach. Niedawno zakończyły się prace przy odnowieniu parku miejskiego przy ul. Warszawskiej i skwerów przy ul. Szkolnej i przy kościele. Rozpoczęła się (w tej chwili ze względu na rezygnację wykonawcy prace nie są realizowane) modernizacja budynku po komendzie policji przy ulicy Poniatowskiego. W sumie kompleksowa rewitalizacja będzie kosztować ponad 18 mln zł.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mania - niezalogowany 2020-12-10 17:58:58

    Nowy asfalt, nowe chodniki nie zmienia faktu ze ulica wciaz bedzie paskudna z powodu domow jakie tam stoja - takie maszkary budowlane, ani stylu, ani uroku...Chyba o ironio najlepiek prezentuje sie domek parterowy z pokojem na pieterku z balkonem, jedyny ktory odaje charakter dawnych Ryk i tego miejsca- reszta to bezgustowne przeroby, takie budowlane koszmarki.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Alek - niezalogowany 2020-12-11 05:51:13

    Mania rację.Zburzyć domy zostawić chodniki.Hmmm zaraz zaraz chyba się zagalopowałem po co więc wtedy chodniki?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zenek traktorzysta - niezalogowany 2020-12-11 09:08:08

    Alek i Mania weźcie koło i jebnijcie się w czoło

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości