Dominik Sergiel z Ryk zakwalifikował się do półfinału Mistrzostw Świata MTB Stunt Grand Prix - akrobacje rowerowe
18-latek zajął 11. miejsce w świecie. Trzecia edycja mistrzostw odbyła się w dniach 14 -15 września w Wieliczce. Na zawody przyjechali reprezentanci m.in. z Indii, Bangladeszu, Włoch, a nawet Argentyny. Dominik Sergiel po przejściu eliminacji zakwalifikował się do półfinału. Musiał zmierzyć się z zawodnikami w 4 konkurencjach. Zaprezentował swój popisowy przejazd polegający na akrobacjach rowerowych takich jak churro, barride, stoppie, switchback.
Dominik tę dyscyplinę trenuje od 2 lat. Stała się jego pasją i sposobem na spędzanie aktywnie czasu wolnego. - Sport ten wymaga wielu umiejętności, panowania nad rowerem, a także doskonałej równowagi i kondycji fizycznej - przyznaje chłopak.
Więcej o pasji Dominika przeczytacie w środowym wydaniu "Twojego Głosu". Zapraszamy do lektury, a póki co łapcie krótki filmik z wczoraj, który wspólnie z Dominikiem nagraliśmy na rynku w Rykach. Poczynania i rozwój Dominika można śledzić na jego kanale na
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze