Reklama

RYKI Ruszyła termomodernizacja "dwójki"

Inwestycja będzie kosztowała ponad 4 mln zł i ma być gotowa do końca września

Prace idą pełną parą. Jednocześnie trwają prace na zewnątrz jak i wewnątrz budynku, gdzie do wymiany jest całe centralne ogrzewanie. Szkoła zostanie też odmalowana. Ze względu na to, że trwa jeszcze rok szkolny i uczniowie wrócili do szkół, roboty podzielono na segmenty. Zamykany jest jeden segment i tam trwają prace, a po ich zakończeniu uczniowie wracają do nauki w tym miejscu, natomiast robotnicy przechodzą do kolejnego segmentu. Wszystko po to, aby było jak najmniej to uciążliwe do prowadzenia lekcji. Wkrótce wakacje i pracownicy będą mieli ułatwione zadanie, bo już nie będą musieli myśleć o tym, czy jakaś ciekawska grupa uczniów nie przyszła oglądać postępu prac. A to jak to na budowie może być niebezpieczne. - Trzeba uważać. Staramy się wszystko dokładnie zabezpieczać, ale i tak musimy dodatkowo zwracać uwagę na to co się dzieje dookoła - mówi Mateusz Zawisza, wykonawca inwestycji. 

Póki co wszystko idzie zgodnie z planem. - Nic nieprzewidywanego do tej pory się nie wydarzyło - zaznacza pan Mateusz. Mocno we znaki daje się natomiast upał. - Jest gorąco, tym bardziej, że obecnie robimy na ścianie, gdzie od rana słońce mocno daje się we znaki i tak jest aż do 14-tej. Przerw z tego powodu nie może być, bo termin goni. Inwestycja ma być gotowa we wrześniu - zaznacza nasz rozmówca. Są na to duże szanse. - Przynajmniej jak do tej pory wszystko idzie zgodnie z planem. Od przyszłego tygodnia dołączy kolejna ekipa, będzie szybciej, a jak będzie potrzeba to jeszcze kolejna ekipa może wejść - dodaje przedsiębiorca. 

Reklama

W tym momencie pracownicy z zewnątrz montują styropian na ścianach sali gimnastycznej. Tu sprawa jest prostsza, bo nie trzeba usuwać starej elewacji. Roboty idą szybciej. Niestety na pozostałych częściach szkoły projekt zakłada demontaż starej elewacji, aż do muru.

Inwestycja w "dwójce" zakłada m.in. ocieplenie ścian, nową elewację, wymianę drzwi i okien, remont schodów i wykonanie instalacji fotowoltaicznej. Przebudowana zostanie również kotłownia. Zaplanowano wymianę pieców gazowych, instalacji c.o. i grzejników. Szkoła zostanie również pomalowana wewnątrz. Inwestycja ma być gotowa do końca września.

Reklama

 Inwestycja jest możliwa dzięki pozyskaniu dofinansowania ze środków unijnych. Do przetargu stanęło 11 firm. Najkorzystniejszą cenę zaproponował Zakład Remontowo-Budowlany Stanisława Zawiszy z Busko-Zdroju. Firma przeprowadzi termomodernizację za nieco ponad 4,1 mln zł. 

Dwójka to największa szkoła podstawowa w gminie Ryki. Uczy się w niej ponad 500 uczniów i przedszkolaków. Nie jest jedyną szkoła, która w ostatnim czasie została poddana gruntownej termomodernizacji. Niedawno podobne inwestycje zakończyły się w szkołach w Swatach i Bazanowie. 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Sor - niezalogowany 2021-06-20 19:40:43

    Najbardziej porabana szkoła w lubelskim

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości