Po blisko rocznej przerwie Szpital Powiatowy w Rykach znów działa. W poniedziałek przyjął pierwszych pacjentów
7 października, to kolejna ważna data w dziejach powiatu ryckiego. Blisko rok po zaprzestaniu działalności prywatnej spółki w ryckim szpitalu, a w konsekwencji jego zamknięciu znów przyjmowani są chorzy. Póki o funkcjonuje tu oddział wewnętrzny i izba przyjęć. Od lipca br. działa również diagnostyka (endoskopia, tomograf komputerowy). Przy Żytniej stacjonuje również pogotowie. Wszystko było możliwe dzięki odzyskaniu nieruchomości przez powiat od spółki, która miała ją dzierżawić jeszcze przez wiele lat.
Szpital udało się przejąć w styczniu tego roku. Powiat powołał do życia spółkę Szpital Powiatowy w Rykach i ruszył proces reaktywacji szpitala. Trwało to 10 miesięcy. W tym czasie trzeba było dostosować placówkę do wymogów. Z pomocą przyszli miejscowi przedsiębiorcy, samorządy gminne i sami mieszkańcy, którzy brali m.in. udział w zbiórkach pieniędzy do puszek na rzecz szpitala.
- Rok temu, 31 października zostało zgaszone tu światło. My dzisiaj symbolicznie to światło zapalamy na nowo - oznajmił starosta Dariusz Szczygielski, podczas uroczystości otwarcia szpitala.
W tej chwili oddział działa z 15, łóżkami. - To jest początek. Docelowo powinno być ich minimum 25 - oznajmia Beata Kocięcka, prezes spółki. W planach jest też otwarcie innych oddziałów. - Przystępujemy do konkursów, które będą ogłaszane przez NFZ na Ambulatoryjną Opiekę Specjalistyczną - zapowiada prezes. Jest też mowa o Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym i chirurgii.
Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ale pokazówka....To nie będzie zaden szpital tylko mordownia...
Towarzystwo wzajemnej adoracji....Praktycznie ten sam sklad "specjalistow" od przecinania wstag na ktorejs juz imprezie. Autostrady, koscioly, szpitale itd itp. Chce tylko przypomniec, ze ci wszyscy na panstwowych posadkach to pensje maja z naszych podatkow -wiec moze niech sie wreszcie wezma za prawdziwa prace a nie tylko imprezki i darmowe przekaski na imprezkach na koszt podatnika.
Miał być SP ZOZ, a znowu powstała prywatna spółka. Funkcjonować miał cały szpital, a nie jeden oddział. Te obietnice lokalnych kacyków można włożyć między bajki.
A to huczne otwarcie tu przed wyborami to oczywiście zwykły przypadek?
PS. Czy w szpitalu są znowu takie pielęgniarki donosicielki, które zamiast pomóc pacjentom, to dzwonią z tel komórkowego ze skargami na nich do lekarza?
Chyba Pana nigdy nie było w szpitalu lub był Pan z bzdeta ja przyjechałam z Warszawy późnym wieczorem Pan doktor na Izbie mnie przyjal bez problemu .
Właśnie byłem kiedyś i miałem nieprzyjemność obcować z taką osobą.
O szpitalu z prawdziwego zdarzenia możemy pomarzyć. I znów będą z łaską przyjmować pacjentów nie mówię już o ciętym języku pań na izbie, które widzę wróciły na ciepłą posadkę. Jak nie będzie oddziału pediatrii, ginekologii i położnictwa to ch...z takim szpitalem.
Ta pielegniarska obsluga wygladem pasuje bardziej na strazniczki wiezienia o zaostrzonym rygorze a nie na pielegniarska kadre ktora powinna byc mila, usmiechnieta i juz samym wygladem dajaca pozytywna energie do walki z choroba. Te na zdjeciu -Boze drogi chron nas przed nimi. Juz nie wspomne gdzie mlode osoby ktore sa po szkolach, maja swieza wiedze, umiejetnosci do oslugi nowoczesnej aparatury??? Mnie zastanawia poziom wiedzy tych pan, czy poza robieniem zastrzykow cos jeszcze potrafia i znaja sie na nowinkach medycznych? Zreszta jakiej aparatury toz to niejedna przychodnia lepiej wyposazona.
Kolejny raz pytam / wnioskuje o podanie planu wieloletniego dla funkcjonowania jednostki oczywiście do publicznej informacji. Chyba nic z tego nie wyjdzie patrząc na twarze na zdjęciu. Pan starosta powinien brać przykład z pana burmistrza, który zanim podejmie decyzję to myśli 3 razy.
Młode pielęgniarki wyjechały na zachód, przecież nie będą się męczyć w takich warunkach i czekać aż te emerytki łaskawie ustąpią im miejsca.
to nie bedzie szpital gdzie sie leczy tylko miejsce gdzie sie pomaga ludzim zejsc z tego swiata....nie wierze w kompetencje i wiedze tych pan.
tak mało jest ludzi do pracy ,że potrzebne sa każde ręce i starsze pielegniarki doświadczone i młode .brobić kazdego ma warsztat a nie jak wyglada i ile ma lat .A że rycki szpital może być niewypał itd jak za kazdym razem to się okaże.
Symbolicznie tam światło zapalili , coś mi się wydaje że słusznie po wyborach się okaże jakiż to jest wymiar symboliki . 7.10 .2019 szpital został na nowo otwarty do tego czasu trwała zbiórka pieniędzy na ratowanie szpitala , w tym samym czasie były już tam osoby zatrudnione znane z udziału istnienia tej placówki , zadam pytanie z jakich środków im płacono czy może to wolontariat czy z tej zbiórki . Do zdjęcia trzeba się uśmiechnąć a nie mina jak przed katem .
Symbolicznie tam światło zapalili , coś mi się wydaje że słusznie po wyborach się okaże jakiż to jest wymiar symboliki . 7.10 .2019 szpital został na nowo otwarty do tego czasu trwała zbiórka pieniędzy na ratowanie szpitala , w tym samym czasie były już tam osoby zatrudnione znane z udziału istnienia tej placówki , zadam pytanie z jakich środków im płacono czy może to wolontariat czy z tej zbiórki . Do zdjęcia trzeba się uśmiechnąć a nie mina jak przed katem .
Szpital upadł , szpital odżył a czy szanowni czytelnicy TG nie mieliście sygnałów że jest żle że to trwało zbyt długo . Czy jesteście w stanie sobie przypomnieć jaki obowiązek spoczywa na samorządowcach powiatowych gdy coś złego się dzieje . Czy potraficie wymienić kilka nazwisk radnych byłych na których ciąży obowiązek dbania o finanse powiatowe .A co powiecie o obecnych radnych którzy jak na sankach prześlizgują się między kadencjami i choć ciąży na nich odpowiedzialność za to całe zło to chętnie biorą udział w sesjach zdjęciowych a społeczeństwo zostało poinformowane już w sposób nie ładny że winny jest poprzedni starosta . Nie ładnie tak ludziom oszustwa serwować .Niech obecni wielokadencyjni radni stukną się w pierś że nic nie wiedzieli i nie mieli na to wpływu. To po co oni są ?!
Narazie - na starcie - jestem pełna nadziei, że szpital spełni dobrze swoją rolę.NIE MOŻNA z góry zakładać - że będzie porażką i wykańczalnią.WAŻNE - że w sytuacjach nagłych, zagrażających życiu - pomoc może być udzielona SZYBCIEJ , bez długiego transportu do sąsiednich szpitali.A co do niektórych twarzy byłego personelu średniego - rzeczywiście - do przyjemnych nie należą.ŻYCZĘ , aby nasz SZPITAL - SŁUŻYŁ SKUTECZNIE i OFIARNIE wszystkim potrzebującym pomocy medycznej.
Narazie - na starcie - jestem pełna nadziei, że szpital spełni dobrze swoją rolę.NIE MOŻNA z góry zakładać - że będzie porażką i wykańczalnią.WAŻNE - że w sytuacjach nagłych, zagrażających życiu - pomoc może być udzielona SZYBCIEJ , bez długiego transportu do sąsiednich szpitali.A co do niektórych twarzy byłego personelu średniego - rzeczywiście - do przyjemnych nie należą.ŻYCZĘ , aby nasz SZPITAL - SŁUŻYŁ SKUTECZNIE i OFIARNIE wszystkim potrzebującym pomocy medycznej.
Narazie - na starcie - jestem pełna nadziei, że szpital spełni dobrze swoją rolę.NIE MOŻNA z góry zakładać - że będzie porażką i wykańczalnią.WAŻNE - że w sytuacjach nagłych, zagrażających życiu - pomoc może być udzielona SZYBCIEJ , bez długiego transportu do sąsiednich szpitali.A co do niektórych twarzy byłego personelu średniego - rzeczywiście - do przyjemnych nie należą.ŻYCZĘ , aby nasz SZPITAL - SŁUŻYŁ SKUTECZNIE i OFIARNIE wszystkim potrzebującym pomocy medycznej.
Plan, gdzie jest pytam ?! Jestem teraz u wujka Władka pod Radomskiem o którym już tu wspominałem. Oj dobry to chłop, a jaki uczciwy. Kiedyś w 1993 roku, chyba był to marzec, tak to był marzec, ale dnia nie pamiętam, chyba to była druga niedziela miesiąca i jeszcze można było w spożywczych handlować to postawił wszystkim kumplom piwo, oraz kilku dzieciom kupił lizaki, ah co to za człowiek. Jednak może, by ktoś udał się na sesję rady powiatu i nagrywając to zapytał starostę , skąd były i są wypłacane wynagrodzenia dla pracowników szpitala, czy dyrektor został wyłoniony drogą publicznego konkursu, czy sprzęt, który jest na wyposażeniu szpitala jest nowy, a jeśli tak to kto finansował zakup i dokładne kwoty, a jeśli nie nowy to jak ocalał i na jakich warunkach funkcjonuje jeżeli poprzedni szpital padł. Wreszcie, gdzie jest plan, którego się domagam i czy w tym planie jeśli jest zawarto informacje na temat szacowania , ilości pacjentów, wydatków, oraz populacji powiatu, która się kurczy. Wzywam pana, Panie starosto do publikacji danych . Jeszcze dodam nie broniąc, że poprzedni szpital musiał upaść śmiercią naturalną za czasu starej rady i starosty czemu powinny przyjęć się odpowiednie organy, dlatego patrząc na pracę w tym temacie poprzednika, czy obecny starosta nie powinien podpisać dokumenyu, że bierze prawna i finansowa odpowiedzialność za funkcjonowanie jednostki ?
Nikt Ci tego nie podpisze, bo to by był dla nich koniec w polityce. Dlatego będą do końca kadencji rżnąć głupa, że wszystko jest w porządku, nawet jak nie jest i ciągle obiecywać złote góry, bo po kadencji jak ich nie wybiorą to kto inny będzie rządził i się tym przejmował.
więc wybierając nowych radnych gminy i powiatu i burmistrza itp osoby warto stawiac na nowych ludzi a nie pracujących np w miejskich spólkach bo są nie wydajni jako radni bo uzalęznieni od pracodawcy, Wybierać rozsądnych , czystych moralnie ,etycznych ,mających jakieś sukcesy nawet małe jak w społecznictwie, własnym biznesie , wyuczonych też.osoby nie będące choragiewkaawsze mzona zasiegnąc opini od róznych osomi , itd to widac zawsze i słychać kto jest kim i jaką osobą. Nie wybierac populistycznych haseł tylko projekty ,wizje potwierdzane przykładami wyliczeniami statystykami
Od kiedy młoda pielęgniarka ma doswiadczenie? Albo młoda albo z doświadczeniem, doswiadczenie to lata, a lata to wiek. Pozatym zanim zaczniesz jeden z drugim wytykać to idź tam zobacz jakie są warunki zatrudnienia, szybko znajdziesz informacje o wolnych miejscach pracy których nikt nie chce. Ludzie idą tam gdzie lepiej płacą, proste.
A jakiez pielegniarka musi miec doswiadczenie, wystarczy ze 100 pacjentom pobierze krew, 100 wbije welfron....Do tego nie trzeba lat praktyki -to sa czynnosci powtarzalne. Jak jest pielegniaraka na chirurgi to bedzie musiala robic opatrunki, jak pracuje na bloku operacyjnym to poznac narzedzia i wiedzeiec jak pomoc lekarzowi. Reszta to umiejetnosc czytania tego co doktor napisze. Pielegniarka ma podac leki i to ich cala praca -reszte czasu spedzaja na plotach i kawkach to sa realia takich szpitali. A to ze swoim wygladem strasza albo sa chamskie to juz ttylko i wylacznie ich zasluga. A te panie na zdjeciach to mentalnie jeszcze nadala w XX wieku.
Czy ktoś pomysli o najmłodszych pacjentach ? Co z oddziałem dziecięcym. W Dęblinie takiego również nie ma.Rodzice maluchów skazani są na Puławy lub Garwolin, a w przypadku dzieci , zwlaszcza chorych jezdzenie jest bardzo uciązliwe, zwłaszcza gdy trzeba zostać tam z dzieckiem jakiś czas.Oddział dziecięcy, który był przed zamknięciem szpitala był bardzo przyjazny dzieciom i rodzicom.PROSBA DO WLADZ! Pomyślcie o najmłodszych mieszkańcach powiatu ryckiego . Juz teraz , nie za jakiś czas.
Zgroza!!!!
Niech otworzą dziecięcy w Dęblinie tam czekają zotwartymi rękami i kadrą 50 plus ale Dęblina nikt się nie czepia.
Widziałam wiele chamstwa nigdzie nie brakuje chamskich pacjentów też tych jest więcej niż pielęgniarek
Ale pokazówka....To nie będzie zaden szpital tylko mordownia...
Towarzystwo wzajemnej adoracji....Praktycznie ten sam sklad "specjalistow" od przecinania wstag na ktorejs juz imprezie. Autostrady, koscioly, szpitale itd itp. Chce tylko przypomniec, ze ci wszyscy na panstwowych posadkach to pensje maja z naszych podatkow -wiec moze niech sie wreszcie wezma za prawdziwa prace a nie tylko imprezki i darmowe przekaski na imprezkach na koszt podatnika.
Miał być SP ZOZ, a znowu powstała prywatna spółka. Funkcjonować miał cały szpital, a nie jeden oddział. Te obietnice lokalnych kacyków można włożyć między bajki.
A to huczne otwarcie tu przed wyborami to oczywiście zwykły przypadek?
PS. Czy w szpitalu są znowu takie pielęgniarki donosicielki, które zamiast pomóc pacjentom, to dzwonią z tel komórkowego ze skargami na nich do lekarza?