Reklama

Ryki. Szpital znów przyjmuje pacjentów

Po blisko rocznej przerwie Szpital Powiatowy w Rykach znów działa. W poniedziałek przyjął pierwszych pacjentów

7 października, to kolejna ważna data w dziejach powiatu ryckiego. Blisko rok po zaprzestaniu działalności prywatnej spółki w ryckim szpitalu, a w konsekwencji jego zamknięciu znów przyjmowani są chorzy. Póki o funkcjonuje tu oddział wewnętrzny i izba przyjęć. Od lipca br. działa również diagnostyka (endoskopia, tomograf komputerowy). Przy Żytniej stacjonuje również pogotowie. Wszystko było możliwe dzięki odzyskaniu nieruchomości przez powiat od spółki, która miała ją dzierżawić jeszcze przez wiele lat.

Szpital udało się przejąć w styczniu tego roku. Powiat powołał do życia spółkę Szpital Powiatowy w Rykach i ruszył proces reaktywacji szpitala. Trwało to 10 miesięcy. W tym czasie trzeba było dostosować placówkę do wymogów. Z pomocą przyszli miejscowi przedsiębiorcy, samorządy gminne i sami mieszkańcy, którzy brali m.in. udział w zbiórkach pieniędzy do puszek na rzecz szpitala.

Reklama

-  Rok temu, 31 października zostało zgaszone tu światło. My dzisiaj symbolicznie to światło zapalamy na nowo - oznajmił starosta Dariusz Szczygielski, podczas uroczystości otwarcia szpitala.

W tej chwili oddział działa z 15, łóżkami. - To jest początek. Docelowo powinno być ich minimum 25 - oznajmia Beata Kocięcka, prezes spółki. W planach jest też otwarcie innych oddziałów. - Przystępujemy do konkursów, które będą ogłaszane przez NFZ na Ambulatoryjną Opiekę Specjalistyczną - zapowiada prezes. Jest też mowa o Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym i chirurgii.

Reklama

Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-10-08 00:52:43

    Ale pokazówka....To nie będzie zaden szpital tylko mordownia...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gosciowa - niezalogowany 2019-10-08 01:01:38

    Towarzystwo wzajemnej adoracji....Praktycznie ten sam sklad "specjalistow" od przecinania wstag na ktorejs juz imprezie. Autostrady, koscioly, szpitale itd itp. Chce tylko przypomniec, ze ci wszyscy na panstwowych posadkach to pensje maja z naszych podatkow -wiec moze niech sie wreszcie wezma za prawdziwa prace a nie tylko imprezki i darmowe przekaski na imprezkach na koszt podatnika.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-10-08 06:36:26

    Miał być SP ZOZ, a znowu powstała prywatna spółka. Funkcjonować miał cały szpital, a nie jeden oddział. Te obietnice lokalnych kacyków można włożyć między bajki.
    A to huczne otwarcie tu przed wyborami to oczywiście zwykły przypadek?
    PS. Czy w szpitalu są znowu takie pielęgniarki donosicielki, które zamiast pomóc pacjentom, to dzwonią z tel komórkowego ze skargami na nich do lekarza?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości