Po nowej nawierzchni asfaltowej kierowcy mogą jeździć już od kilku dni. Trwają ostatnie prace porządkowe przy jezdni
Utwardzanie poboczy, budowa wyniesionych przejść dla pieszych i prace porządkowe to ostatnie czynności drogowców przy długo oczekiwanej inwestycji. Jeszcze dziś ma zakończyć się przebudowa ulicy Zielonej w Rykach.
W zeszłym roku PGKiM w Rykach wybudowało wzdłuż ulicy kanalizację. Asfalt nie został odtworzony, więc przejazd tą drogą był utrudniony.
Na początek drogowcy usunęli drzewa rosnące tuż przy jezdni. W ich miejscu został wybudowany chodnik. Pojawiło się również oświetlenie uliczne. Przebudowa ul. Zielonej zaplanowana została na odcinku 990 metrów od ul. Swatowskiej do skrzyżowania z ul. Żytnią. - Gdyby remont miał być przeprowadzony na odcinku dłuższym niż kilometr, potrzebna byłaby decyzja środowiskowa. Wydłużyłoby procedurę przygotowania dokumentacji i nie zdążylibyśmy złożyć wniosku - tłumaczy burmistrz Żaczek. Chodzi o wniosek na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. 70% wartości inwestycji pokryje budżet państwa.
Do przebudowy ulicy zgłosiło się 8 firm. Według kosztorysu inwestycja miała kosztować ponad 1,1 mln zł. Najtańszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Zwolenia. Firma wykona zadanie za nieco ponad 722 tys. zł. Zaplanowano m.in. dwie warstwy asfaltu oraz chodnik wzdłuż ulicy, tam gdzie go brakowało.
To nie koniec dobrych wiadomości dla kierowców, którzy będą korzystać z ulicy Zielonej. Gmina zdecydowała sfinansowaniu ze swojego budżetu ok. 200 metrów odcinka tej jezdni od skrzyżowania z ul. Żytnią w kierunku skrzyżowania z ul. Okopową. Odcinek ten nie wyglądał może najgorzej. Bo był tam w miarę nowy asfalt, choć pojawiły się problemy z osiadaniem jezdni po wybudowanej wcześniej kanalizacji. W ramach gwarancji usterki były naprawiane, ale ślady były widoczne. Teraz jest już równo. Swoje środki na ten cel przekazało również sołectwo Kolonia Swaty w ramach swojego funduszu sołeckiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
A kiedy ulica Górna?Czasem mam wrażenie ,że traktowana jest jako ulica nie należąca do miasta.
A kiedy ulica Górna?Czasem mam wrażenie ,że traktowana jest jako ulica nie należąca do miasta.