Dziś na placu przed sceną parkową zaroiło się od wystawców i utalentowanych lokalnych artystów. Każdy, kto przyszedł do parku, mógł znaleźć coś dla siebie
Już od wczesnego popołudnia plac przy "pałacyku" zaczęli odwiedzać kolejni goście. Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę przed Bożym Narodzeniem Urząd Miejski razem z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Rykach przygotowali Wigilię Miejską.
Mieszkańcy wspólnie śpiewali kolędy. Na scenie prezentowały się lokalne zespoły, soliści i orkiestra dęta. Każdy mógł spróbować wigilijnych potraw. Były m.in. czerwony barszcz, bigos. Na stoiskach chętni mogli kupić stroiki, ciasta i wiele innych artykułów przydatnych na wigilijny stół.
Kulminacyjnym punktem spotkania było przekazanie przez harcerzy na ręce burmistrza miasta Betlejemskiego Światła Pokoju oraz podzielanie się opłatkiem.
- Mimo chłodu, atmosfera była bardzo gorąca, podniosła, prawdziwie świąteczna. Po zrewitalizowaniu tego miejsca myślę, że jeszcze bardziej Wigilia może podobać się mieszkańcom i w przyszłości na pewno będziemy chcieli nadal podtrzymywać tez nasza już kilkuletnią tradycję - mówi Jarosław Żaczek, burmistrz Ryk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze