Reklama

RYKI Z tunelu pod "eską" zrobili miejsce schadzek

Nasz Czytelnik zwraca uwagę na przejście pod obwodnicą Ryk. Tunel w ul. Sadowej może być niebezpieczny dla użytkowników

- Regularnie jest tam pełno śmieci i rozbitego szkła oraz ślady po imprezach. Szkło stanowi zagrożenie dla użytkowników tunelu i nie dość że można się pokaleczyć, to jeszcze przebić oponę - przestrzega Czytelnik. Ulica Sadowa to droga powiatowa, ale odcinek tunelu dla pieszych, rowerzystów i motorowerzystów podlega Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Dlaczego nie ma tam kamery, albo koszy na śmieci skoro młodzież tak chętnie się tam spotyka? - zastanawia się Czytelnik.

Sprawą zainteresowaliśmy GDDKiA. - Miejsce to było sprzątane, a w okresie wakacji zwiększyliśmy liczbę objazdów naszych służb - informuje Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy GDDKiA. Niestety wandale nie dają za wygraną. - Jakiś czas temu na ścianie pojawiły się szpetne malunki sprayem, które były przez nas usuwane - dodaje rzecznik. Sprawa została zgłoszona policji.

Reklama

Generalna Dyrekcja nie ma w planach ustawiania w tym miejscu koszy na śmieci w obawie, że mogłoby to przynieść odwrotny efekt od zamierzonego. - Przejścia czy przejazdy pod drogami ekspresowymi nie są miejscami przeznaczonymi na spotkania towarzyskie, czy picie alkoholu - podkreśla Łukasz Minkiewicz. W planach nie ma też montażu kamer w tym miejscu. - Instalujemy urządzenia monitorujące warunki ruchu przy drogach krajowych, ale do kompetencji GDDKiA nie należy wychwytywanie naruszeń prawa - podkreśla rzecznik.

Problem mogłyby rozwiązać częstsze patrole policji w tym miejscu.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    sadowa - niezalogowany 2021-07-22 10:21:51

    a było zrobić normalna drogę przejazdową jak janiszewska i byłby spokój ale gmina wolała i powiat olać temat i ich włodarze bo to nie ich tereny skupili się na walce o obwodnice dąbia i niwa bo tam mieszkali itd i przez czyje pole ma przejść droga bo to kasa od państwa

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mieszkaniec Ryk - niezalogowany 2021-07-22 14:05:46

    Dlaczego wandale? Młodzi ludzie chodzą w takie miejsca, w których nie ma policji nie ściga za picia alkoholu. A że per Pan/Pani SADOWA ul.Sadowa w sensie jej przedłużenie jest tak potrzebne że szkoda gadać.....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • ala - niezalogowany 2021-07-22 15:00:20

    tyle lat była przejezdna i nie było" szkoda gadać", to tylko wina urzedasów lokalnych bo oni decydowali z dyrekcją generalną jak ma wyglądać ich "dom". zajazd obok obwodnicy potrafił gadać i ma prawie wlot z eSki w podwórko knajpy . obwodnica potrafiła przebiegać przez pewne hektary

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości