Nasz Czytelnik zwraca uwagę na przejście pod obwodnicą Ryk. Tunel w ul. Sadowej może być niebezpieczny dla użytkowników
- Regularnie jest tam pełno śmieci i rozbitego szkła oraz ślady po imprezach. Szkło stanowi zagrożenie dla użytkowników tunelu i nie dość że można się pokaleczyć, to jeszcze przebić oponę - przestrzega Czytelnik. Ulica Sadowa to droga powiatowa, ale odcinek tunelu dla pieszych, rowerzystów i motorowerzystów podlega Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Dlaczego nie ma tam kamery, albo koszy na śmieci skoro młodzież tak chętnie się tam spotyka? - zastanawia się Czytelnik.
Sprawą zainteresowaliśmy GDDKiA. - Miejsce to było sprzątane, a w okresie wakacji zwiększyliśmy liczbę objazdów naszych służb - informuje Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy GDDKiA. Niestety wandale nie dają za wygraną. - Jakiś czas temu na ścianie pojawiły się szpetne malunki sprayem, które były przez nas usuwane - dodaje rzecznik. Sprawa została zgłoszona policji.
Generalna Dyrekcja nie ma w planach ustawiania w tym miejscu koszy na śmieci w obawie, że mogłoby to przynieść odwrotny efekt od zamierzonego. - Przejścia czy przejazdy pod drogami ekspresowymi nie są miejscami przeznaczonymi na spotkania towarzyskie, czy picie alkoholu - podkreśla Łukasz Minkiewicz. W planach nie ma też montażu kamer w tym miejscu. - Instalujemy urządzenia monitorujące warunki ruchu przy drogach krajowych, ale do kompetencji GDDKiA nie należy wychwytywanie naruszeń prawa - podkreśla rzecznik.
Problem mogłyby rozwiązać częstsze patrole policji w tym miejscu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
a było zrobić normalna drogę przejazdową jak janiszewska i byłby spokój ale gmina wolała i powiat olać temat i ich włodarze bo to nie ich tereny skupili się na walce o obwodnice dąbia i niwa bo tam mieszkali itd i przez czyje pole ma przejść droga bo to kasa od państwa
Dlaczego wandale? Młodzi ludzie chodzą w takie miejsca, w których nie ma policji nie ściga za picia alkoholu. A że per Pan/Pani SADOWA ul.Sadowa w sensie jej przedłużenie jest tak potrzebne że szkoda gadać.....
tyle lat była przejezdna i nie było" szkoda gadać", to tylko wina urzedasów lokalnych bo oni decydowali z dyrekcją generalną jak ma wyglądać ich "dom". zajazd obok obwodnicy potrafił gadać i ma prawie wlot z eSki w podwórko knajpy . obwodnica potrafiła przebiegać przez pewne hektary
Ja jeszcze nigdy tam nikogo nie widziałem, A szkla leżą już od czasu budowy eski, bardzo dobrze , że sadowa jest nie przejezdna, dla mieszkańców jest spokojnie,
spokojnie śmiech hałas od obwodnicy aż huk
jakby ci mondrale z gminy i powiatu byliby bystrzy to by ulżyli ludziom i wioskom wokół obwodnicy i w odległości 4 km bo też tam słychać hałas .Już dawno pisaliby pisma do swoich włodarzy w rzadzie póki rządzą, mają nawet ze swoich stron np Kowal pisorków w stolicy . A tematem pism hałas od obwodnicy , i swoi swoim by pomogli przycisnąć generalną aby postawiła nawet na całej długości wyciszacze , bo u nich zasada pomagamy swoim , wtedy na lata by załatwili problem i spokój mieszkańcom a sobie pamięć ,że byli skuteczni fajni itd więc do dzieła wodzy gminy i powiatu i radni
Osobiscie tendy chodze dosc czesto ,i nigdy ,,przesiadujacyc pod eska w tunelu ludzi nie widzialem,,ale po obu stronach szkla paczki i inne smiecie leza zawsze,zucaja je przechodni napewno,ale smietniczki to by sie przydaly ,było kiedys zebranie soleckie sprawa smieci byla poruszana,no i co z tego kiedy wszyscy z gminy to olali,ekrany akustyczne tez powinny byc bo halas to jest niesamowity,zatrudnicie wiecej ludzi ,bedzie czysciej i i ktos prace bedzie mnial,a nie dusicie pieniadze i miedzy soba rozdarcie,dziekuje pozdrawiam mieszkancow i wytrwalosci zycze
Może ktoś umówi się w tunelu "Pod Eską"?
a było zrobić normalna drogę przejazdową jak janiszewska i byłby spokój ale gmina wolała i powiat olać temat i ich włodarze bo to nie ich tereny skupili się na walce o obwodnice dąbia i niwa bo tam mieszkali itd i przez czyje pole ma przejść droga bo to kasa od państwa
Dlaczego wandale? Młodzi ludzie chodzą w takie miejsca, w których nie ma policji nie ściga za picia alkoholu. A że per Pan/Pani SADOWA ul.Sadowa w sensie jej przedłużenie jest tak potrzebne że szkoda gadać.....
tyle lat była przejezdna i nie było" szkoda gadać", to tylko wina urzedasów lokalnych bo oni decydowali z dyrekcją generalną jak ma wyglądać ich "dom". zajazd obok obwodnicy potrafił gadać i ma prawie wlot z eSki w podwórko knajpy . obwodnica potrafiła przebiegać przez pewne hektary