Reklama

Rywalizacja o najpiękniejszą wielkanocną palmę była zacięta

Palma to jeden z symboli zbliżających się świąt Wielkiej Nocy. Teresa Boman, która jest katechetką w Szkole Podstawowej w Starej Dąbi ogłosiła konkurs dla uczniów na najpiękniejsza palmę. - Głównym jego celem było kultywowanie tradycji chrześcijańskich i zwyczajów wielkanocnych, a także rozwijanie zdolności plastycznych oraz promowanie talentów - oznajmia pani Teresa. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem młodych twórców. Komisja konkursowa miała spory problem, aby wybrać najpiękniejszą palmę. - To prawdziwe arcydzieła sztuki - przyznaje pomysłodawczyni. Przy ocenie uwzględniono stylistykę, dobór materiałów, estetykę wykonania, pomysłowość i inwencję twórczą.

Ostatecznie przyznano ex aequo po trzy I,II i III miejsca.

Reklama

I- Weronika Klimek (kl. VII), Alicja Zaręba (kl. III), Maja Warowna (kl. VIII)

2- Wiktoria Mróz (kl. III), Aleksandra Tyburca (kl. VIII), Anna Prządka (kl.0)

3- Weronika Mróz (kl.0), Jakub Tyburcy (kl.I), Mikołaj Prządka (kl.0)

Podobny konkurs przeprowadzono w Przedszkolu nr 2 w Rykach. Dzieci wykonywały swoje palmy wspólnie z rodzicami. W związku z tym, że wybór najciekawszej palmy był trudny, komisja postanowiła wyróżnić i nagrodzić wszystkie prace. Każdy otrzymał nagrodę i słodki upominek.

Patronat nad konkursami objął ks. proboszcz ryckiej parafii Stanisław Chodźko, który ufundował również nagrody.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości