Palma to jeden z symboli zbliżających się świąt Wielkiej Nocy. Teresa Boman, która jest katechetką w Szkole Podstawowej w Starej Dąbi ogłosiła konkurs dla uczniów na najpiękniejsza palmę. - Głównym jego celem było kultywowanie tradycji chrześcijańskich i zwyczajów wielkanocnych, a także rozwijanie zdolności plastycznych oraz promowanie talentów - oznajmia pani Teresa. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem młodych twórców. Komisja konkursowa miała spory problem, aby wybrać najpiękniejszą palmę. - To prawdziwe arcydzieła sztuki - przyznaje pomysłodawczyni. Przy ocenie uwzględniono stylistykę, dobór materiałów, estetykę wykonania, pomysłowość i inwencję twórczą.
Ostatecznie przyznano ex aequo po trzy I,II i III miejsca.
I- Weronika Klimek (kl. VII), Alicja Zaręba (kl. III), Maja Warowna (kl. VIII)
2- Wiktoria Mróz (kl. III), Aleksandra Tyburca (kl. VIII), Anna Prządka (kl.0)
3- Weronika Mróz (kl.0), Jakub Tyburcy (kl.I), Mikołaj Prządka (kl.0)
Podobny konkurs przeprowadzono w Przedszkolu nr 2 w Rykach. Dzieci wykonywały swoje palmy wspólnie z rodzicami. W związku z tym, że wybór najciekawszej palmy był trudny, komisja postanowiła wyróżnić i nagrodzić wszystkie prace. Każdy otrzymał nagrodę i słodki upominek.
Patronat nad konkursami objął ks. proboszcz ryckiej parafii Stanisław Chodźko, który ufundował również nagrody.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze