500 złotych kary finansowej oraz 3 mecze bez udziału publiczności - to efekt wydarzeń, które miały miejsce podczas i po meczu klasy okręgowej w Rykach.
Przypomnijmy: 14 listopada w Rykach rozgrywany był mecz lubelskiej Klasy Okręgowej pomiędzy Ruchem Ryki, a LKS-em Stróża. W doliczonym czasie (przy wyniku 4:1 dla Ruchu) doszło do przepychanki pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Niestety, w to wszystko wmieszał się "kibic" z Ryk, który postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość i uderzył zawodnika gości.
W środę (24 listopada) po raz drugi do tej sprawy podszedł Wydział Dyscypliny Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Na rycki klub za brak należytego zabezpieczenia nałożono kary:
- 500 złotych grzywny
- 3 mecze na boisku w Rykach bez udziału publiczności.
Najbardziej krewcy zawodnicy obu drużyn zostali ukarani:
Sławomir K. (Ruch) - zawieszenie na 3 mecze (za popchnięcie przeciwnika)
Damian K. (Stróża) - zawieszenie na 5 meczów (za popchnięcie przeciwnika)
Dawid Sz. (Stróża - zawieszenie na 2 miesiące od rozpoczęcia rundy wiosennej (za oplucie przeciwnika, duszenie go i przewrócenie na ziemię)
Wydział Dyscypliny nie zajmował się sprawą walkoweru w tym meczu, ponieważ już wcześniej Wydział Gier podjął decyzję o weryfikacji wyniku na 3:0 dla Stróży.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze