Reklama

Sebastian ratuje życie nie tylko na służbie

- Będąc na weselu pomogłem starszemu panu, który przewrócił się i uderzył głową o betonowy chodnik. Miał sporą krwawiącą ranę - opowiada Sebastian Polak z Leopoldowa

W październiku obchodziliśmy Dzień Ratownictwa Medycznego. Sebastian jest co prawda zawodowym strażakiem, ale z wykształcenia właśnie ratownikiem. W ryckiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej pracuje od 5 lat.  Zdobyta wiedza i umiejętności z zasad udzielania pierwszej pomocy są przydatne w pracy, ale i poza nią. Mówi, że w sytuacjach nagłych długo się nie zastanawia i myśli tylko o pomocy drugiemu człowiekowi.

"Pomoc to naturalny odruch"

- Kiedy byłem na weselu u znajomych starszy pan zasłabł i przewrócił się na betonowy chodnik. Miał sporą krwawiącą ranę, więc natychmiast ją opatrzyłem i wezwałem pogotowie - wspomina.

Reklama

Innym razem Polak pomógł nieznajomej kobiecie, która o mały włos nie upadła na chodnik. - Dziwnie się zachowywała. Idąc, co jakiś czas zatrzymywała się, a w końcu postawiła torebkę i zaczęła się chwiać. Szybko dobiegłem i złapałem ją. Straciła przytomność - opowiada. - Poprosiłem przechodzącego mężczyznę, żeby zadzwonił po karetkę, ale stwierdził, że nie zna numeru i odszedł. Musiałem działać na własną rękę i wezwałem pomoc, a kobieta powoli wracała "do siebie". Okazało się, że ma padaczkę - wyjaśnia. Kiedy na miejsce przyjechali ratownicy zabrali kobietę. Gdyby nie postawa strażaka sytuacja mogłaby mieć zupełnie inny przebieg. - W takich sytuacjach to ludzki odruch i naturalna rzecz, że trzeba pomóc - tłumaczy nasz rozmówca. Więcej w papierowym wydaniu "Twojego Głosu".

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-11-08 09:04:34

    Można się zgłaszać do takich artykułów o swojej osobie ?
    Nie raz komuś pomogłem i mam z tym iść do gazety ? Nie rozumiem artykułu...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-11-08 09:14:54

    Nie dość że przystojny to z jakim serduchem!!! ❤️

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-11-08 10:10:35

    naprawdę??? przesada!!!

    Strażak OSP.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości