Młodzi piloci wojskowi mają nowy hangar i odnowiony Klub Uczelniany. W Lotniczej Akademii Wojskowej w ostatnim czasie doszło do kilku remontów
- To tutaj będzie lotnicze serce naszej szkoły. Rozbudowa floty i ciągle rosnąca liczba studentów na kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka to przede wszystkim nowe wyzwania dla Szkoły Orląt. Aby tym zadaniom sprostać, niezbędna była budowa nowego hangaru - powiedział rektor na uroczystym otwarciu nowego obiektu oraz zmodernizowanego Klubu Uczelnianego Lotniczej Akademii Wojskowej.
Kubatura budynku wynosi ponad 16 tysięcy metrów sześciennych, w tym ponad 1500 mkw powierzchni użytkowej. Może pomieścić 15 samolotów.
W nowym obiekcie znajdą się pomieszczenia biurowe i magazynowe. Jednocześnie została przebudowana płaszczyzna postoju samolotów. Dzięki tej inwestycji Lotnicza Akademia Wojskowa zyskała teraz możliwość postoju i manewrowania dla 25 samolotów klasy lotnictwa ogólnego. Dodatkowo płyta jest oświetlana i ma funkcję lądowiska dla śmigłowców.
Nowy hangar kosztował 11 milionów złotych. Niespełna 7 milionów złotych pochodziło z kasy Ministerstwa Obrony Narodowej, resztę pokryła uczelnia ze środków własnych.
Oprócz nowego hangaru w Lotniczej Akademii udało się wyremontować Klub Uczelniany. Hol główny przeznaczony jest do prezentacji wystaw stałych, czasowych i okolicznościowych, nowoczesna klimatyzowana sala widowiskowa na 399 miejsc siedzących, wyposażona jest w najnowszy sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy. Posiada duży ekran oraz najnowocześniejszy projektor multimedialny. Piwnice również zostały wyremontowane i zmodernizowane.
Całkowity koszt modernizacji wyniósł 17,7 milionów złotych. Środki pochodziły z MON, Unii Europejskiej oraz funduszy własnych uczelni.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze