Reklama

Seria kradzieży w Dęblinie. Policja zatrzymała poszukiwanego mężczyznę

57-letni mężczyzna od lutego okradał posesje w Dęblinie, zabierając wartościowe rzeczy. Policja zatrzymała go, gdyż był poszukiwany za rozboje i włamania. Teraz grozi mu nawet do 15 lat więzienia za nowe i stare przestępstwa.

Dęblińscy policjanci zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który w ostatnich miesiącach okradał niezamieszkałe posesje na terenie Dęblina. Ustalono też, że był poszukiwany listem gończym do odbycia kary ponad 3,5 roku więzienia za rozbój i włamanie. Teraz może trafić za kratki na jeszcze dłużej.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna działał od lutego do kwietnia tego roku. Wchodził na niezamieszkałe posesje i zabierał wszystko, co miało jakąkolwiek wartość, co da się spieniężyć lub wykorzystać. Łączne straty oszacowano na około 5,5 tysiąca złotych. Zginęły między innymi elektronarzędzia, sprzęt RTV, butle z gazem, elementy wyposażenia domu, a także miód. W dwóch przypadkach były to kradzieże z włamaniem, natomiast w pozostałych – kradzieże mienia.

Reklama

Policjanci ustalili, że 57-latek ukrywał się przed organami ścigania. Poszukiwano go listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Lublinie za wcześniejsze rozboje oraz kradzieże z włamaniem. Został zatrzymany na terenie Dęblina i, jak relacjonują funkcjonariusze, był zaskoczony interwencją. Trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał nowe zarzuty, a następnie został przewieziony do aresztu śledczego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę. Ponieważ działał w warunkach recydywy, za nowe przestępstwa odpowie surowiej. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Rykach
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości