Z okazji Dnia Edukacji Narodowej za całokształt pracy pedagogicznej starosta rycki postanowił uhonorować nagrodami pieniężnymi nauczycieli pracujących w szkołach prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Rykach
Z powodu pandemii tegoroczne obchody Dnia Nauczyciela miały skromny przebieg. Udział w uroczystości wzięli tylko dyrektorzy szkół raz nagrodzeni nauczyciele. Całkowicie zrezygnowano z części artystycznej. Był natomiast tort.
- Jesteśmy wdzięczni za to co robicie, dbacie o nasze szkoły, za to, że nauka idzie w dobrym kierunku - mówił Dariusz Szczygielski, starosta rycki. Listy z podziękowaniami dla wszystkich nauczycieli trafiły na ręce dyrektorów placówek oświatowych, natomiast na ręce wyróżnionych nauczycieli starosta wręczył decyzje o przyznaniu nagród finansowych. Wszyscy wyróżnieni otrzymali po 3,4 tys. zł. Nauczycieli do otrzymania nagrody typowały szkoły, w których pracują wyróżnieni.
Podczas spotkania starosta wspomniał o przeprowadzonych inwestycjach w szkołach średnich polegających na termomodernizacji. - Przynoszą nie tylko wizualny, ale również efekt ekonomiczny - podkreśla starosta. - Mamy nadzieje, że kolejne inwestycje przed nami, po to żeby szkoły dalej się rozwijały - dodaje.
Pandemia mocno komplikuje funkcjonowanie oświaty. Póki co, żadna szkoła w całości nie została jeszcze zamknięta, a jedynie pojedyncze klasy przechodziły na zdalne nauczanie. - Nie wiemy jak będzie dalej nauka wyglądała, ale tym bardziej jesteśmy wdzięczni nauczycielom za ich pracę w ciężkich warunkach - dziękuje starosta Szczygielski.
Mimo, że to święto głównie nauczycieli, starosta pamiętał również o pracownikach administracji szkolnej. - Ta praca, którą wykonują czasami jest niezauważalna, ale ważna bo tworzy całość funkcjonowania naszych szkół - podkreśla starosta.
Nagrodzeni nauczyciele
Grażyna Szlendak – nauczyciel historii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Rykach
Anna Wesołowska – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach
Anna Sawczuk – nauczyciel matematyki, fizyki, informatyki i wychowania do życia w rodzinie w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach
Marzena Teodorowicz – nauczyciel biologii, podstaw przedsiębiorczości, edukacji dla bezpieczeństwa, chemii w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. gen. Franciszka Kleeberga w Dęblinie
Dariusz Piwoński – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie
Beata Rudnik– psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rykach
Katarzyna Michałowska-Kawka – pedagog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dęblinie
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
ciekawe z jakiego "klucza " wybrano nagrodzonych ,może polityczno-posłusznego??? a na wsiach nie ma dobrych nauczycieli ????
Jedynym włodarzem, który sprawiedliwie nagradza nauczycieli to Wójt Kłoczewa Zenek Stefanowski. Zenek ocenia merytorycznie Zenek nie jest do nikogo uprzedzony Zenek nagradza najlepszych Niech się inni uczą od Zenka Bądź jak Zenek
A dlaczego te kobiety mają podwinięte maseczki? Po 500 zeta im za nieprzestrzeganie przepisów.
A gdzie ty widzisz podwinięte maseczki? Polecam okulary, bo to co mają te kobiety to urządzenie, które zwie się przyłbica.
tak to sa plastikowe bajery a nie maski
Po tym człowieku dostaniemy powiat w ruinie.
aż tak żle rządzi???
Państwo Radni, zapytajcie i rozliczcie starostę, dlaczego przekazał setki maseczek do parafii a nie do szkół. Informacja podobno podana była w kościele podczas ogłoszeń parafialnych.
taki on kościólkowyyyyyyyy??? no tak kolega przyszłego ministra edukacji Czarnk, on tez w naszym powiecie chce kapliczki stawiać na skrzyżowaniu nowej drogi , co za świeci politycy
Mówiąc o środkach na termomodernizację, zakupy sprzętu i szkolenia nauczycieli i uczniów nie przyznał się przypadkiem, że to zorganizowali poprzednicy!!!
To żaden dyrektor się nie załapał Nawet taki prawy jak z ZSZ1 w Rykach, czy potulny z Sobieszyna?
a burmistrz dęblina tnie nagrody nauczycieli o połowe, ciekawe czy sobie też zmniejszy...
ciekawe z jakiego "klucza " wybrano nagrodzonych ,może polityczno-posłusznego??? a na wsiach nie ma dobrych nauczycieli ????
Jedynym włodarzem, który sprawiedliwie nagradza nauczycieli to Wójt Kłoczewa Zenek Stefanowski. Zenek ocenia merytorycznie Zenek nie jest do nikogo uprzedzony Zenek nagradza najlepszych Niech się inni uczą od Zenka Bądź jak Zenek
A dlaczego te kobiety mają podwinięte maseczki? Po 500 zeta im za nieprzestrzeganie przepisów.