Reklama

Skandal na drogach powiatu ryckiego! Zignorował dożywotni zakaz i jeździł z 3 promilami alkoholu we krwi – dwa razy w ciągu czterech dni!

36-letni mieszkaniec powiatu ryckiego w ciągu zaledwie kilku dni dwukrotnie został zatrzymany przez policję w Rykach za jazdę pod wpływem alkoholu oraz łamanie dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna miał nawet 3 promile alkoholu w organizmie i – mimo wcześniejszego zatrzymania – ponownie wsiadł za kierownicę. Decyzją Sądu Rejonowego w Rykach trafił do aresztu tymczasowego na trzy miesiące. Za swoje czyny grozi mu do 5 lat więzienia.

Jechał bez powietrza w oponie i z 2,5 promila – pomogła reakcja świadka

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek po południu na drodze krajowej nr 48. Uwagę jednej z kierujących zwrócił srebrny Ford, którego tor jazdy był nietypowy – jak się później okazało, miał uszkodzone koło, a kierowca był wyraźnie pijany. Kobieta nie pozostała obojętna i powiadomiła służby ratunkowe, samodzielnie śledząc pojazd aż do miejscowości Bobrowniki, gdzie Ford się zatrzymał.

Na miejscu szybko pojawił się patrol policji z Ryk. Badanie alkomatem wykazało u 36-latka prawie 2,5 promila alkoholu. Co więcej, mężczyzna już wcześniej miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Po zatrzymaniu usłyszał zarzuty, jednak sąd początkowo zastosował jedynie środek wolnościowy. Samochód, którym jechał, należał do znajomego – dlatego nie było podstaw do jego konfiskaty.

Reklama

Powtórzył ten sam czyn kilka dni później – tym razem z 3 promilami

Wystarczyły cztery dni, by 36-latek ponownie został zauważony przez świadków za kierownicą tego samego samochodu – znowu pod wpływem alkoholu. Tym razem do zdarzenia doszło w okolicach Sędowic, skąd podejrzany kierował się w stronę Bobrownik. Policjanci z Ryk, którzy otrzymali zgłoszenie, odnaleźli pojazd w pobliżu rzeki Wieprz, a obok niego – dobrze już im znanego mężczyznę.

Tym razem badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a Sąd Rejonowy w Rykach, przychylając się do wniosku prokuratora, zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zarzuty zostały zaostrzone – tym razem chodzi o recydywę z art. 178a § 4 Kodeksu karnego, co oznacza do 5 lat więzienia.

Reklama

Jednocześnie prowadzone jest postępowanie wobec właściciela pojazdu, który dwukrotnie udostępnił auto osobie będącej pod wpływem alkoholu – również jemu grożą poważne konsekwencje prawne.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/04/2025 10:24
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości