Stworzyli jedyną w swoim rodzaju pieśń pasyjną. Zespół śpiewaczy „Czerniczanki z kapelą” od trzech lat adoruje relikwie Krzyża Świętego
Odkąd w 2017 r. symbol męki i cierpienia Chrystusa ponownie stanął na ołtarzu, parafia Kłoczew znacznie się ożywiła. Zaczęły powstawać wiersze wychwalające tak ważną dla chrześcijan cząstkę znaku zbawienia. A Wśród nich pojawił się jeden wyjątkowy. Do prostych, lecz wymownych słów została napisana melodia. Tak powstała pieśń „Krzyżu mój”, która nieodmiennie towarzyszy okresowi Wielkiego Postu w parafii Jana Chrzciciela.
Tekst utworu został napisany przez jedną z członkiń grupy śpiewaczej, Halinę Babik. Zachęciły ją do tego godziny rozmyślań nad relikwiami. - Gdy po odnalezieniu relikwii i odnowieniu ich kultu, stanęły na ołtarzu, przyciągały mój wzrok, gdy wchodziłam do kościoła. Czułam dumę, że są w naszej parafii i często się przy nich modliłam. Zagłębiałam się w tajemnicy śmierci Pana Jezusa. Polecałam Mu swoje problemy, bóle i trudności – przyznaje autorka.
Pod względem formy pieśń składa się z 6 zwrotek i refrenu. W treści można znaleźć nawiązanie do trzechsetnej historii relikwii i okresu, gdy pozostawały w ukryciu. Autorka wyraziła w tekście smutek z powodu tak długiej samotności cząstek Krzyża w kościele. Ale jednocześnie nie skryła radości z faktu, że w końcu relikwie mogły na nowo ozdobić wnętrze świątyni.
Więcej w bieżącym wydaniu "Twojego Głosu". Zapraszamy do lektury.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze