Na scenie pojawili się artyści od tych najmłodszych wiekiem, po seniorów. Wszystko, żeby uczcić 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 71. urodziny Miasta Dęblin
Na koncert burmistrz Dęblina oraz Miejski Dom Kultury zaprosili, dzięki przychylności komendanta LAW, do przepięknych wnętrz Pałacu Jabłonowskich, które dodały wydarzeniu elegancji i podniosłego charakteru. Okazja do spotkania była nie byle jaka. Patriotycznymi koncertami organizatorzy i wykonawcy oddali hołd niepodległej Polsce oraz kolejnej rocznicy nadania praw miejskich Dęblinowi, który otrzymał je 13 listopada 1954 roku.
- Bardzo cieszę się, że nasze patriotyczne wydarzenie skupiło tak dużą frekwencję. Ciesze się też z tego, że święto niepodległości zaczynamy świętować nie tylko z nostalgią, ale również radością. To dla nas wielkie wydarzenie i warto uczyć się od innych narodów, że w takim dniu warto być uśmiechniętym - podkreśla Roman Bytniewski, burmistrz Dęblina.
O uśmiechy na twarzach zadbali artyści, którzy zaprezentowali się w sobotni wieczór na scenie. Publiczność obejrzała aż 26 wykonań. Wystąpili: Mała Rewia Taneczna, Julia Prociewicz, Ela Mitura, Magdalena Kupiec, Marta Stefanek, "Tygryski" z Przedszkola nr 4, "Iskierki" ze SP nr 2, 4. Dęblińska Wodna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska, Wiktoria Nowakowska, "Rozbrykane Iskierki" ze SP nr 4, Lena Kręcisz, Zespół Pieśni i Tańca "Dębliniacy - grupa dzieci i dorosłych, Laila Reda, Marysia Potas, Miłosz Giołbas z tatą, Zespół "Szepcik", Milena Gietka, Chór "Mała Armia" ze SP nr 4, Adam Stoń,, zespół "szept", Chór Seniora "Jesienna Róża". Wydarzenie zostało podzielone na dwa bloki. Pierwszy patriotyczny w sali balowej Pałacu i drugi, bardziej rozrywkowy w restauracji "Piekiełko", gdzie dla niepodległej wybrzmiał rock i blues. Na scenie wystąpili: "Red.Chirowski i Pan Wydro", "Duet ReWo Love" i nasi miejscowi muzycy z zespołu "Omen ReAnimacje"
Sobotni wieczór miał jeszcze jeden bardzo ważny aspekt. Charytatywny. Biorąc udział w licytacjach najróżniejszych gadżetów, uczestnicy włączyli się w pomoc 10-letniej Mai Kołodziej, która urodziła się z poważną wadą serca.
Nasza redakcja sprawowała patronat medialny nad tym wydarzeniem
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze