Reklama

Śpiewali, grali i tańczyli dla Dęblina i Polski

Na scenie pojawili się artyści od tych najmłodszych wiekiem, po seniorów. Wszystko, żeby uczcić 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 71. urodziny Miasta Dęblin

Na koncert burmistrz Dęblina oraz Miejski Dom Kultury zaprosili, dzięki przychylności komendanta LAW, do przepięknych wnętrz Pałacu Jabłonowskich, które dodały wydarzeniu elegancji i podniosłego charakteru. Okazja do spotkania była nie byle jaka. Patriotycznymi koncertami organizatorzy i wykonawcy oddali hołd niepodległej Polsce oraz kolejnej rocznicy nadania praw miejskich Dęblinowi, który otrzymał je 13 listopada 1954 roku.

- Bardzo cieszę się, że nasze patriotyczne wydarzenie skupiło tak dużą frekwencję. Ciesze się też z tego, że święto niepodległości zaczynamy świętować nie tylko z nostalgią, ale również radością. To dla nas wielkie wydarzenie i warto uczyć się od innych narodów, że w takim dniu warto być uśmiechniętym - podkreśla Roman Bytniewski, burmistrz Dęblina. 

Reklama

O uśmiechy na twarzach zadbali artyści, którzy zaprezentowali się w sobotni wieczór na scenie. Publiczność obejrzała aż 26 wykonań. Wystąpili: Mała Rewia Taneczna, Julia Prociewicz, Ela Mitura, Magdalena Kupiec, Marta Stefanek, "Tygryski" z Przedszkola nr 4, "Iskierki" ze SP nr 2, 4. Dęblińska Wodna Wielopoziomowa Drużyna Harcerska, Wiktoria Nowakowska, "Rozbrykane Iskierki" ze SP nr 4, Lena Kręcisz, Zespół Pieśni i Tańca "Dębliniacy - grupa dzieci i dorosłych, Laila Reda, Marysia Potas, Miłosz Giołbas z tatą, Zespół "Szepcik", Milena Gietka, Chór "Mała Armia" ze SP nr 4, Adam Stoń,, zespół "szept", Chór Seniora "Jesienna Róża". Wydarzenie zostało podzielone na dwa bloki. Pierwszy patriotyczny w sali balowej Pałacu i drugi, bardziej rozrywkowy w restauracji "Piekiełko", gdzie dla niepodległej wybrzmiał rock i blues. Na scenie wystąpili: "Red.Chirowski i Pan Wydro", "Duet ReWo Love" i nasi miejscowi muzycy z zespołu "Omen ReAnimacje"

Sobotni wieczór miał jeszcze jeden bardzo ważny aspekt. Charytatywny. Biorąc udział w licytacjach najróżniejszych gadżetów, uczestnicy włączyli się w pomoc 10-letniej Mai Kołodziej, która urodziła się z poważną wadą serca. 

Reklama

Nasza redakcja sprawowała patronat medialny nad tym wydarzeniem

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości