Rząd przeznacza 367 mln zł na dofinansowanie zakupu laptopów, tabletów, oprogramowania i mobilnego internetu dla uczniów i nauczycieli
Dotychczas rząd przekazał 187 mln zł w ramach programu „Zdalna szkoła".
„W ramach programu Zdalna szkoła podpisano już z samorządami ponad 2 tys. umów” – podkreślił minister cyfryzacji Marek Zagórski. „Wsparciem objęto ponad 12,8 tys. szkół oraz 31 tys. nauczycieli i 205 tys. uczniów” – wyjaśnił minister.
„Kształcenie na odległość to ogromny wysiłek dla nauczycieli, za który chcę podziękować” – powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. „To wymaga nowej wiedzy i wyjścia poza standardowe przygotowanie do lekcji” – dodał. Od 15 maja ruszy nabór wniosków w ramach programu „Zdalna szkoła+” – do wydania będzie kolejne 180 mln zł
Środki trafią do gmin w całej Polsce.
Proste zasady programu
(Źródło: www.premier.gov.pl)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze