Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rykach było jedyną firmą zainteresowaną odbiorem i wywozem odpadów komunalnych z terenu gminy Ryki w 2022 roku
Urząd Miejski w Rykach rozstrzygnął przetarg na odbiór i transport odpadów komunalnych z miasta i terenów wiejskich w 2022 roku. Do przetargu zgłosiło się tylko przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rykach (spółka gminna). Samorząd zamierzał przeznaczyć na to zadanie nieco ponad 3,3 mln zł. Oferta PGKiM była sporo droższa jeżeli chodzi o odbiór śmieci z terenu miasta, natomiast trochę tańsza od tego co planował ratusz jeżeli chodzi o odbiór śmieci z terenów wiejskich. W sumie różnica wyniosła niecałe 169 tys. zł. Gmina postanowiła "dołożyć" brakującą kwotę i można było rozstrzygnąć przetarg. To oznacza, że od nowego roku śmieci do "instalacji" w Puławach, tak jak do tej pory, będzie wywozić gminna spółka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze