Rozstrzygnięto konkurs “Rosnąca odporność”. W powiecie ryckim najlepiej wypadła gmina Stężyca. W nagrodę dostanie milion złotych
W ramach kampanii profrekwencyjnej rząd uruchomił konkursy z nagrodami finansowymi, by zachęcać do szczepienia się przeciw Covid-19. Jednym z nich była "Rosnąca odporność". Premiował gminy, które osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców między 1 sierpnia, a 31 października. W powiecie ryckim najlepiej wypadła gmina Stężyca. W ciągu 3 miesięcy udało się tu zaszczepić ponad 7,3 procent mieszkańców. W nagrodę samorząd otrzyma okrągły milion. Wyda go na dowolny cel, jeżeli tylko wójt będzie w stanie uzasadnić, że jest on związany ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzeniania się, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków, w tym społeczno-gospodarczych Covid-19.
O tym, na co gmina Stężyca przeznaczy milion wygraną oraz, kto z terenu powiatu ryckiego zajął II miejsce i zgarnie pół miliona oraz III miejsce i 250 tys. zł, przeczytacie w jutrzejszym wydaniu "Twojego Głosu". Zapraszamy do lektury.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze