Reklama

Sto lat "Szkoły Orląt". Muzeum w Dęblinie świętuje jubileusz wyjątkową wystawą

 Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zaprasza na wystawę jubileuszową „Dęblińska ‘Alma Mater’ – sto lat tradycji ‘Szkoły Orląt’ 1925-2025”. Wernisaż upamiętniający setną rocznicę powstania słynnej uczelni wojskowej odbędzie się w piątek, 6 czerwca, o godzinie 13:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Opowieść o odwadze, pasji i służbie

Wystawa jest hołdem dla jednej z najważniejszych placówek w historii polskiego wojska. Ekspozycja prezentuje dzieje i dziedzictwo dęblińskiej „Szkoły Orląt”, która przez sto lat kształciła pokolenia pilotów. To opowieść o odwadze, pasji i wysiłku wychowanków dęblińskiej Alma Mater oraz o ich nieprzerwanej służbie Ojczyźnie.

Unikalne pamiątki i dokumenty

Goście muzeum będą mogli zobaczyć wyjątkowe eksponaty. Wśród nich znajdą się unikalne fotografie, dokumenty, mundury oraz osobiste pamiątki. Ekspozycja przybliży historię kształcenia polskich lotników również poprzez relacje świadków. Wystawa pokazuje ewolucję szkolnictwa wojskowego w Polsce na przestrzeni ostatniego stulecia.

Reklama

Szczegóły wernisażu

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich miłośników historii i lotnictwa.

  • Co: Wernisaż wystawy „Dęblińska ‘Alma Mater’ – sto lat historii i tradycji ‘Szkoły Orląt’ 1925 – 2025″

  • Kiedy: 6 czerwca 2025 r. (piątek), godz. 13:00

  • Gdzie: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

  • Wstęp: Wolny

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/06/2025 12:46
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości