Reklama

Susza. Rolinicy liczą straty

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach stwierdził suszę w uprawach zbóż jarych, rzepaku, rzepiku i krzewów owocowych w gminach na terenie powiatu ryckiego

To daje możliwość składania oświadczeń o stratach spowodowanych suszą, co pozwoli na ich oszacowanie i wypłatę odszkodowań. Gminy rozpoczęły przyjmowanie wniosków. Czasu nie jest dużo. Zbliżają się żniwa, a komisja może szacować straty wyłącznie przed zbiorem plonu.

Oświadczenia można składać w urzędach gmin, na terenie których rolnik posiada swoje uprawy. Wszystkie dane dotyczące upraw powinny być zgodne z wnioskiem o dopłaty składanym do ARiMR.

Hodowcy zwierząt obowiązani są równocześnie do złożenia oświadczenia o stratach i ilości zwierząt w gospodarstwie.

Reklama

Druki wniosków są dostępne w urzędach gmin lub na stronach internetowych

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości