Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach stwierdził suszę w uprawach zbóż jarych, rzepaku, rzepiku i krzewów owocowych w gminach na terenie powiatu ryckiego
To daje możliwość składania oświadczeń o stratach spowodowanych suszą, co pozwoli na ich oszacowanie i wypłatę odszkodowań. Gminy rozpoczęły przyjmowanie wniosków. Czasu nie jest dużo. Zbliżają się żniwa, a komisja może szacować straty wyłącznie przed zbiorem plonu.
Oświadczenia można składać w urzędach gmin, na terenie których rolnik posiada swoje uprawy. Wszystkie dane dotyczące upraw powinny być zgodne z wnioskiem o dopłaty składanym do ARiMR.
Hodowcy zwierząt obowiązani są równocześnie do złożenia oświadczenia o stratach i ilości zwierząt w gospodarstwie.
Druki wniosków są dostępne w urzędach gmin lub na stronach internetowych
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze