Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (24-25 sierpnia) podczas pożaru piwnicy w budynku przy ulicy Kraszewskiego w Poznaniu.
W wyniku eksplozji, do której doszło podczas akcji, 11 strażaków zostało rannych. Niestety, dwóch z nich zmarło na miejscu.
- Z ogromnym smutkiem informujemy o śmierci dwóch strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu, którzy brali udział w akcji gaszenia pożaru budynku - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.
Komendant Miejski PSP w Poznaniu, starszy brygadier Jacek Michalak, w imieniu własnym oraz całego poznańskiego garnizonu, złożył kondolencje oraz wyrazy współczucia rodzinom i bliskim zmarłych strażaków.
W całej Polsce o godz. 18 rozbrzmiały syreny alarmowe w hołdzie dla tragicznie zmarłych strażaków, w akcje włączyły się także jednostki z powiatu ryckiego.
HG
Fot: sekc. Krzysztof Pisz / Wydział prasowy KG PSP
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze