Reklama

Szpital w Rykach ma nowego prezesa

Z dniem 16 sierpnia ze stanowiska prezesa spółki Szpital Powiatowy w Rykach zrezygnowała Beata Kocięcka. Dzień później szpital miał już nowego prezesa

Spółka Szpital Powiatowy w Rykach została powołana do życia z dniem 7 stycznia 2019 roku. 100% udziałów w spółce posiada Powiat Rycki. Przedmiotem działalności Spółki jest szeroko rozumiana działalność medyczna. Jej pierwszym prezesem został Ireneusz Jach. Nie od razu szpital wznowił działalność. Trwało to 10 miesięcy. W tym czasie trzeba było dostosować placówkę do wymogów. Większość pomieszczeń kwalifikowało się do generalnego remontu, zaś sprzęt medyczny wymagał naprawy. Szpital został odnowiony i wyposażony. W między czasie zmienił się prezes spółki. Stanowisko objęła Beata Kocięcka. Uroczyste przecięcie wstęgi w reaktywowanym szpitalu nastąpiło 7 października 2019 roku.

Po niespełna dwóch latach na stanowisku prezesa rezygnację złożyła Beata Kocięcka. - Bardzo dziękuję pracownikom szpitala, bez których nie byłoby tego co obecnie jest w szpitalu w Rykach. Szpital zostawiam w dobrej kondycji finansowej. Nie mam się czego wstydzić i jestem dumna z tego co przez te 2 lata udało mi się tu zrobić - mówi Beata Kocięcka. O przyczynach rezygnacji, była już prezes spółki Szpital Powiatowy w Rykach nie mówi zbyt wiele. - Właściciel miał inną wizję funkcjonowania szpitala, a ja inną, dlatego złożyłam rezygnację, która została przyjęta - mówi Beata Kocięcka.

Reklama

Nowym prezesem został Piotr Kienig. Dotychczas pełnił obowiązki zastępcy dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Kolejowym w Nałęczowie. Był wieloletnim pracownikiem Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. 

Więcej w papierowym wydaniu "Twojego Głosu"

 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kokos - niezalogowany 2021-08-18 15:22:20

    Nie zrezygnowała, tylko została zmuszona. Zwłaszcza, że zastąpił ją facet z nadania pisopatów.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Orzech - niezalogowany 2021-08-19 07:01:07

    Kokos dlaczego podajesz nie prawdziwe informację... skoro tak wszytko wiesz

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    pracownik - niezalogowany 2021-08-18 16:39:40

    kokos masz rację dzięki Bogu kariera pani Prezes została przerwana przez Starostwo personel szpitala był traktowany jak śmiecie mam nadzieje że kiedyś zapłaci za to jak traktowała pracowników

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości