Reklama

Szpital w Rykach otwiera nowy oddział. Miejsce znajdą tu pacjenci z zaawansowanymi chorobami nie poddającymi się leczeniu przyczynowym

Od 12 kwietnia w szpitalu rusza oddział opieki paliatywnej. Kontrakt z NFZ do końca tego roku wynosi prawie 905 tys. zł

W drugiej połowie marca NFZ rozstrzygnął konkurs na otwarcie oddziału paliatywnego i opiekę hospicyjną. - Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się wygrać konkurs - mówi Beata Kocięcka, prezes spółki Szpital Powiatowy w Rykach. Pierwsi pacjenci będą mogli zająć miejsce 12 kwietnia. Do dyspozycji będzie 10 łóżek. Oddziałem będzie kierował doktor Piotr Chęć. - To lekarz z dużym doświadczeniem, jeżeli chodzi o opiekę hospicyjną i paliatywną - podkreśla prezes Kocięcka. - Ma pomysły na to, jak pomóc ludziom w ostatniej fazie terminalnej choroby - dodaje szefowa ryckiego szpitala.

Uruchomienie takiego oddziału, to ważna informacja dla mieszkańców powiatu. W całej Polsce jest niewiele takich oddziałów w szpitalach, a na Lubelszczyźnie w tej chwili tylko trzy. - Jest bardzo dużo ludzi cierpiących, umierających w domu, czasem w bardzo trudnych warunkach, w bólu, cierpieniu. Zależało nam, żebyśmy stali się szpitalem, który będzie dbał o pacjenta w każdym etapie choroby - mówi Beata Kocięcka.

Reklama

Więcej w jutrzejszym papierowym wydaniu Twojego Głosu

 

Oddział paliatywny zapewnia

- 24-godzinną opieką lekarską oraz pielęgniarską

- farmakoterapię zgodną z wytycznymi oraz standardami medycyny paliatywnej

- rehabilitację ruchową

- opiekę psychologiczną

- kompleksowe leczenie odleżyn

- posługę kapelana

- leczenie żywieniowe drogą doustną i dożylną

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Manius - niezalogowany 2021-04-06 13:43:28

    Swietnie, zrobili kolorowe "screeny" pomiedzy lozkami a gdzie sa zaslony zaslaniajace pacjenta. Pacjent nie ma zadnej prywatnosci kiedy trzeba bedzie mu zdjac ubranie do badan czy kiedy beda mu zmienic pampersa. Rozumie odzial dla ludzi umierajacych ale chyba nalezy im sie jakies poczucie godnosci a nie publiczne zmienianie pampersa na oczach ludzi wizytujacych innych pacjentow czy tez innych chorych. A wogole jest odzial dla ludzi przewlekle chorych to nawet nie ma miejsca dla rodziny ktora moze by chciala odwiedzic kogos w jego ostatnich chwilach zycia... To wyglada jak miejsce masowego usmiercania a nie spokojnego umierania ludzi ciezko chorych. Nie ma tam ani prywatnosci ani poczucia bycia w przytulnym miejscu/ Ot taka przemyslowa umieralnia. Okropne miejsce nastawione na robiemie pieniedzy a nie na umieranie godnie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • MieszkaniecPowiatu - niezalogowany 2021-04-06 14:30:45

    Masz rację w 100%

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Myślący - niezalogowany 2021-04-06 15:06:52

    Już tam byliście?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości