Od 12 kwietnia w szpitalu rusza oddział opieki paliatywnej. Kontrakt z NFZ do końca tego roku wynosi prawie 905 tys. zł
W drugiej połowie marca NFZ rozstrzygnął konkurs na otwarcie oddziału paliatywnego i opiekę hospicyjną. - Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się wygrać konkurs - mówi Beata Kocięcka, prezes spółki Szpital Powiatowy w Rykach. Pierwsi pacjenci będą mogli zająć miejsce 12 kwietnia. Do dyspozycji będzie 10 łóżek. Oddziałem będzie kierował doktor Piotr Chęć. - To lekarz z dużym doświadczeniem, jeżeli chodzi o opiekę hospicyjną i paliatywną - podkreśla prezes Kocięcka. - Ma pomysły na to, jak pomóc ludziom w ostatniej fazie terminalnej choroby - dodaje szefowa ryckiego szpitala.
Uruchomienie takiego oddziału, to ważna informacja dla mieszkańców powiatu. W całej Polsce jest niewiele takich oddziałów w szpitalach, a na Lubelszczyźnie w tej chwili tylko trzy. - Jest bardzo dużo ludzi cierpiących, umierających w domu, czasem w bardzo trudnych warunkach, w bólu, cierpieniu. Zależało nam, żebyśmy stali się szpitalem, który będzie dbał o pacjenta w każdym etapie choroby - mówi Beata Kocięcka.
Więcej w jutrzejszym papierowym wydaniu Twojego Głosu
Oddział paliatywny zapewnia
- 24-godzinną opieką lekarską oraz pielęgniarską
- farmakoterapię zgodną z wytycznymi oraz standardami medycyny paliatywnej
- rehabilitację ruchową
- opiekę psychologiczną
- kompleksowe leczenie odleżyn
- posługę kapelana
- leczenie żywieniowe drogą doustną i dożylną
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Swietnie, zrobili kolorowe "screeny" pomiedzy lozkami a gdzie sa zaslony zaslaniajace pacjenta. Pacjent nie ma zadnej prywatnosci kiedy trzeba bedzie mu zdjac ubranie do badan czy kiedy beda mu zmienic pampersa. Rozumie odzial dla ludzi umierajacych ale chyba nalezy im sie jakies poczucie godnosci a nie publiczne zmienianie pampersa na oczach ludzi wizytujacych innych pacjentow czy tez innych chorych. A wogole jest odzial dla ludzi przewlekle chorych to nawet nie ma miejsca dla rodziny ktora moze by chciala odwiedzic kogos w jego ostatnich chwilach zycia... To wyglada jak miejsce masowego usmiercania a nie spokojnego umierania ludzi ciezko chorych. Nie ma tam ani prywatnosci ani poczucia bycia w przytulnym miejscu/ Ot taka przemyslowa umieralnia. Okropne miejsce nastawione na robiemie pieniedzy a nie na umieranie godnie
Masz rację w 100%
Już tam byliście?
Jakimi chorobami? Przecież wiadomo, że obecnie jedyną chorobą jest covid, a reszta dla naszych specjalistów finansowanych przez koncerny farmaceutyczne się nie liczy.
Gratulacje Pani Prezes
Tak trzymać Pani Prezes!!!!!
Pani prezes się uczy w opolu lub byla prezesem i tyly
Przyszłościowy ten powiat. Z dziećmi do Garwolina i Puław. Umieralnia na miejscu. Brawo!!! Tak trzymać pani prezes i starosto!
Zgadzam się z przedmówca mi. Opieka i leczenie jest potrzebna, a nie umieralnia ! Nie tego oczekujemy, Panie Starosto ! Marzyliśmy o szpitalu, który będzie leczył, a nie przechowywał zamiast leczyć . Szpital to nie Dom Opieki czy , jak ktoś nazwał, umieralnia. Wstyd ! Hańba ! Na czym wam zależy ? Na pieniądzach z NFZ ? To ma być szpital, na który czekaliśmy ? Wstyd, wstyd i brak rozumu.
Pani prezes jest zielona w kierowaniu szpitalami prosze zadac jej pytanie dlaczego tak szybko odeszla z Opola aby kasę brać
Ryczanin, w pełni popieram. Trzech, czy nawet czterech miejscowych pediatrów, a z dziećmi jeździmy po kilkadziesiąt kilometrów do szpitala. Swoich lekarzy się nie zatrudnia tylko z zewnątrz. A wszyscy wokół powtarzają, że największą wartością w medycynie jest miejscowy personel. Czy nasza władza o tym nie wie? Proszę Państwa Radnych o przypomnienie tej prawdy!
Ryczanin, w pełni popieram. Trzech, czy nawet czterech miejscowych pediatrów, a z dziećmi jeździmy po kilkadziesiąt kilometrów do szpitala. Swoich lekarzy się nie zatrudnia tylko z zewnątrz. A wszyscy wokół powtarzają, że największą wartością w medycynie jest miejscowy personel. Czy nasza władza o tym nie wie? Proszę Państwa Radnych o przypomnienie tej prawdy!
A dlaczego nikt z Was nie podejmie się wsparcia czy pomocy?... ? Jesteście nauczeni wytykania błędów, a sami nie wiele reprezentujecie, bo dobrze pisze się anonimowo..... Lepiej było jak szpital był zamknięty......? BRAWY TY..... BRAWO WY......
Swietnie, zrobili kolorowe "screeny" pomiedzy lozkami a gdzie sa zaslony zaslaniajace pacjenta. Pacjent nie ma zadnej prywatnosci kiedy trzeba bedzie mu zdjac ubranie do badan czy kiedy beda mu zmienic pampersa. Rozumie odzial dla ludzi umierajacych ale chyba nalezy im sie jakies poczucie godnosci a nie publiczne zmienianie pampersa na oczach ludzi wizytujacych innych pacjentow czy tez innych chorych. A wogole jest odzial dla ludzi przewlekle chorych to nawet nie ma miejsca dla rodziny ktora moze by chciala odwiedzic kogos w jego ostatnich chwilach zycia... To wyglada jak miejsce masowego usmiercania a nie spokojnego umierania ludzi ciezko chorych. Nie ma tam ani prywatnosci ani poczucia bycia w przytulnym miejscu/ Ot taka przemyslowa umieralnia. Okropne miejsce nastawione na robiemie pieniedzy a nie na umieranie godnie
Masz rację w 100%
Już tam byliście?