Policjanci ryckiej komendy otrzymali nominację od kolegów z jednostek Policji w Kraśniku i Białej Podlaskiej oraz od pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Dęblinie
Funkcjonariusze przyłączyli się do wspólnej akcji niesienia pomocy małemu Wojtusiowi, choremu na SMA. Kwota potrzebna na zakup leku dla Wojtusia, dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji została osiągnięta. Jednak #GaszynChallenge trwa nadal.
- Policjanci na co dzień pomagają potrzebującym i zawsze chętnie angażują się w akcje charytatywne. W zeszły piątek policjanci Komendy Powiatowej Rykach w Rykach „pompowali” dla chorych dzieci. Policjantów wsparł mł.insp. Jacek Figiel zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Rykach - mówi asp. Radosław Żmuda, rzecznik ryckiej policji.
Do dalszej akcji nominowana została Jednostkę Wojskową w Stawach oraz Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Opolu Lubelskim.
#GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna. Zaczęło się od zbiórki na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic. Zasady są proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł lub w łatwiejszej wersji zamiast pompek wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej osoby lub instytucje. Te mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania. Kwota potrzebna Wojtusiowi została osiągnięta, ale #Gaszynchelleng trwa nadal, walczymy dla chorych dzieci!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ach ta policja, jednym razem pompują statystyki, innym razem marnują służbowy czas na udział w bzdurnych akcjach, jakby nie można było po prostu przekazać kasy na konto.
Pajaców możecie robić z siebie, ale za własną kasę, a w godzinach pracy zajmijcie się obowiązkami służbowymi.
Do ,,gościa'' .Czy mógłbyś przedstawić potwierdzenie wpłaty jakiej w ostatnim czasie dokonałeś jeśli chodzi o pomoc osobie potrzebującej?
Gość. Pokaż ja Ty coś robisz pożytecznego. Ale jak w ryj dostaniesz to wiesz gdzie się zgłosić.
@Challenge
Nie mogę, bo nie muszę nic nikomu przedstawiać i udowadniać.
A prawo do wyrażenia swojej opinii niezależnie od okoliczności przysługuje każdemu, no chyba że żyjemy w jakimś totalitaryzmie, gdzie za krytykę stosuje się szykany.
@Gość
Grozisz mi pobiciem?
A zgłosić się oczywiście wiem gdzie, bo to obowiązek policji, a nie robienie z siebie pajaców. Jakby odmówili udziału w tej akcji i ograniczyli się tylko do przelania kasy na konto, to chyba by nic im się nie stało?
Po Poniatowskiego chodzi i bije kogo popadnie dwudziestoparolatek policja go zna i nie potrafi sobie z nim poradzic . Na interwencję to trzeba czekać z pół godz.
To nie pisz tutaj bo to nic nie da. Najlepiej niech przyjedzie jakiś TVN, to znowu zrobi im wstyd na całą Polskę i zamiast zajmować się głupotami, to się wezmą za robotę.
Dokładnie najlepiej przysłać telewizje to ich zawstydzi przy milionach widzów.slyszalem o tej sprawie cały blok na przeciw starej komendy boi się że stanie się tragedia bo ten czub chodzi i się z policji śmieje
"gościu" z tego co mi wiadomo to niektórzy z tych policjantów w challengu brali udział będąc na URLOPIE lub WOLNYM, ciebie zapewne nie byloby stać na taki gest, aby w czasie wolnym bezinteresownie, charytatywnie zrobić coś dla drugiej osoby w tym przypadku chorego dziecka. Spójrz czasem przed siebie, a nie na czubek własnego nosa, bo nigdy nie wiesz kiedy tobie lub twoim bliskim pomoc innych będzie potrzebna. Pozdr
Nie znasz mnie,to dlaczego tak źle o mnie piszesz. Skąd Ty wiesz co bym zrobił?
Zapewne dałbym kasę bez tego cyrku, który policjanci mogli zrobić po godzinach, a w czasie pracy zająć się np:.tym gościem z Poniatowskiego, o którym tu ktoś wspomniał.
Bezinteresownie i sami, to nic pewnie nie zrobili, bo przyszedł pewnie rozkaz od komendanta i musieli brać udział w tym żenującym widowisku, zapewne żeby sobie polepszyć image po tej nieudanej wpadce z pobiciem na posterunku.
To jest trochę jak tresowanie ludzi do określonych zachowań, ktoś rzuca jakieś hasło i już pół Polski podryguje.
Czy to jakiś obowiązek brać udział w tych wyzwaniach? Nie mogli dać kasy normalnie?
A Ty to obrońca policjantów, czy jeden z nich bardzo wrażliwy na swoim punkcie.
A ja proponuję taki challenge: #WeźcieSięDoRoboty.
Ach ta policja, jednym razem pompują statystyki, innym razem marnują służbowy czas na udział w bzdurnych akcjach, jakby nie można było po prostu przekazać kasy na konto.
Pajaców możecie robić z siebie, ale za własną kasę, a w godzinach pracy zajmijcie się obowiązkami służbowymi.
Do ,,gościa'' .Czy mógłbyś przedstawić potwierdzenie wpłaty jakiej w ostatnim czasie dokonałeś jeśli chodzi o pomoc osobie potrzebującej?
Gość. Pokaż ja Ty coś robisz pożytecznego. Ale jak w ryj dostaniesz to wiesz gdzie się zgłosić.