Reklama

Teatrzyk, bajki i bezpieczeństwo na feriach – magiczne zajęcia w bibliotece!

13 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie odbyły się edukacyjne zajęcia dla dzieci. Uczniowie zerówki ze Szkoły Podstawowej nr 5 poznali zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych, w tym odpowiednie ubieranie się, korzystanie z lodowisk oraz noszenie odblasków. Spotkanie urozmaiciły teatrzyk Kamishibai, bajki i zabawy ruchowe.

13 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie odbyły się zajęcia dla dzieci poświęcone bezpiecznemu spędzaniu ferii zimowych.

Ferie to czas odpoczynku, zabawy i rozwijania zainteresowań, ale bezpieczeństwo wciąż pozostaje ważne. Zimą łatwo o wypadki, których można uniknąć, gdy pamięta się o kilku prostych zasadach.

Podczas spotkania uczniowie klasy 0 ze Szkoły Podstawowej nr 5 dowiedzieli się, jak bezpiecznie spędzać czas na dworze. Rozmawiano o tym, jak ubrać się odpowiednio do pogody, jak korzystać ze specjalnie przygotowanych lodowisk, gdzie szukać bezpiecznych miejsc do zjeżdżania na sankach z dala od jezdni oraz dlaczego warto nosić odblaski, żeby być lepiej widocznym po zmroku.

Reklama

Dzieci brały też udział w zajęciach z teatrzykiem Kamishibai, wysłuchały bajki „Kocham Cię, Jeżyku”, obejrzały odcinek „Masza i Niedźwiedź”, a na koniec wzięły udział w zabawie ruchowej.

Fot: MBP w Dęblinie

Źródło: MBP w Dęblinie
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości