Reklama

Terytorialsi i wojewoda scementowani umową

Dotychczasowa współpraca terytorialsów i urzędu wojewódzkiego jest bardzo dobra. Obie strony podpisały porozumienie na rzecz bezpieczeństwa w regionie

Ze strony urzędu wojewódzkiego dokument podpisał wojewoda Przemysław Czarnek. Sygnatariuszem porozumienia ze strony 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest dowódca płk Tadeusz Nastarowicz. Podpisany 11 września dokument przewiduje, m.in. wzajemne udostępnianie informacji, analiz, prognoz dotyczących zagrożeń i zdarzeń mających wpływ na poziom bezpieczeństwa w województwie lubelskim, doraźne konsultacje, uzgadnianie i organizowanie wspólnych przedsięwzięć takich, jak konferencje, seminaria, szkolenia, ćwiczenia i treningi, a także popularyzację działań w zakresie ochrony ludności.

- Dotychczasowa współpraca jest dobra. Kataklizmy, które nawiedziły nasz region w tym roku umocniły nas jeszcze bardziej w przekonaniu, że ten kierunek współpracy, który podjęliśmy jest bardzo dobry. Podpisane dziś porozumienie scementuje współpracę między naszymi służbami - mówi dowódca lubelskiej brygady. 

Reklama

- Nasza współpraca jest mobilna i sprawna w sytuacjach zagrożenia mieszkańców i ich mienia, które niestety raz po raz nas spotyka. Działania w gminie Wojciechów i Modliborzyce, ale też działania poza granicami naszego województwa, potwierdzają pełną sprawność brygady - zauważa wojewoda lubelski. 

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości