Reklama

Terytorialsi pomagają placówkom oświatowym

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają placówkom oświatowym w przygotowaniu do pracy w „nowym reżimie sanitarnym”. Do zadań Terytorialsów należy, m.in. prowadzenie szkoleń personelu oraz dostarczanie płynów do dezynfekcji

 

Żołnierze 2 LBOT wspierają placówki oświatowe w województwie lubelskim nie tylko przez dostarczanie środków dezynfekujących, ale również będą prowadzić szkolenia przygotowujące personel do pracy w nowym „reżimie sanitarnym”. Szkolenia poprowadzą żołnierze, którzy swoje doświadczenie rozwijali w ramach operacji „Odporna Wiosna”, wspierając samorządy, opiekę medyczną oraz służby sanitarne w walce z koronawirusem. Przeprowadzenie szkolenia w placówce oświatowej lub online jest możliwe po zgłoszeniu zapotrzebowania w aplikacji „Odporna Wiosna”.

Wsparcie Terytorialsów w istotny sposób wspomoże wysiłki dyrektorów oraz organów prowadzących przedszkola i żłobki zmierzające do przywrócenia ich działalności oraz prawidłowego funkcjonowania. W ciągu zaledwie jednego dnia do lubelskiej Brygady OT wpłynęło blisko 20 wniosków o wsparcie, m.in. z placówek z Lublina, Chełma, Tomaszowa Lubelskiego, Nałęczowa, Kurowa i Józefowa. Dotyczą one głównie przeprowadzenia szkoleń dla personelu oraz dzieci z zasad bezpiecznego zachowania w warunkach zagrożenia epidemicznego.

Reklama

Pełny zakres pomocy Terytorialsów dla placówek oświatowych obejmuje: transport, wsparcie w dezynfekcji pomieszczeń i wyposażenia placówek, szkolenia personelu oraz dzieci, a także wsparcie w pracach porządkowych, wspomagających powrót do sprawnego funkcjonowania placówek.

Przypomnijmy, kilka dni temu samorządy lokalne zdecydowały o otwarciu niektórych przedszkoli i żłobków. Funkcjonowanie tych placówek jest uwarunkowane wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Każda osoba dorosła wchodząca do przedszkola lub żłobka musi zdezynfekować ręce, rekomenduje się również codzienną dezynfekcję powierzchni dotykowych w placówce, takich jak poręcze, klamki, blaty, włączniki oraz zabawki.

Reklama

Na wniosek wojewodów, żołnierze WOT w ostatnich dniach rozdystrybuowali do przedszkoli i żłobków w sumie 142 000 litrów płynu do dezynfekcji. Środek wiruso- i bakteriobójczy został dostarczony bezpośrednio do tysiąca placówek. Ponadto w środki dezynfekujące zaopatrzono 424 urzędy miast i starostw powiatowych lub wskazanych przez nich instytucji. Akcja rozwożenia płynu dezynfekującego będzie kontynuowana w kolejnych dniach w ramach zapotrzebowania kierowanego przez wojewodów do Brygad OT poprzez aplikację „Odporna Wiosna”.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości