Reklama

Terytorialsi rozpoczęli poligon

W sobotę, 23 stycznia, blisko 200 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej i kilkadziesiąt pojazdów oraz innego rodzaju sprzętu wojskowego wyruszyło na pierwsze w tym roku szkolenie zintegrowane na poligonie w Wędrzynie.

W ciągu najbliższych tygodni żołnierze będą doskonalić umiejętność bojowe i taktyczne na strzelnicach oraz placach ćwiczeń ośrodka. Będą szkolić się w określonych sytuacjach taktycznych, takich jak: działania w terenie zurbanizowanym, pokonywanie terenu różnymi sposobami, prowadzenie działań nieregularnych z wykorzystaniem elementów urbanistycznych oraz specyficznych uwarunkowań terenu. - Dużą cześć szkolenia zajmą zajęcia strzeleckie. Ponadto praktyczne umiejętności będą ćwiczyć saperzy, łącznościowcy oraz ratownicy pola walki- informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2LBOT. 

Ćwiczenia na tego typu obiektach są ważnym sprawdzianem dla żołnierzy OT. - Oddalony o ponad 620 km Ośrodek Szkolenia Poligonowego w Wędrzynie (województwo lubuskie) posiada zarówno obiekty leśne, zurbanizowane oraz tzw. specyficzne. Terytorialsi mogą doskonalić tutaj umiejętności zdobyte wcześniej na szkoleniach podstawowych i rotacyjnych- podkreśla rzecznik. Ponadto poligon umożliwia przeprowadzenie szkoleń zwykle niedostępnych w warunkach garnizonowych, jak np. prowadzenie strzelań na rzeczywistej odległości, czy też zespołowych strzelań sytuacyjnych. - Taka forma szkoleń w istotny sposób urealnia je i pozytywnie wpływa na zgranie pododdziałów - mówi kpt. Stanula.

Reklama

Czternastodniowe ćwiczenia zgrywające na obiektach poligonowych, poza: podstawowymi, wyrównawczymi oraz rotacyjnymi, są jedną z form szkoleń, w jakich uczestniczą Terytorialsi. - To bardzo intensywne i wymagające szkolenia, trwające od wczesnych godzin porannych aż do nocy (nieraz późnych godzin), bez względu na warunki atmosferyczne, stąd wymagające od żołnierzy bardzo dobrego przygotowania kondycyjnego. Każdy żołnierz WOT raz w roku zobligowany jest, aby ukończyć tego typu szkolenie- kończy oficer prasowy 2LBOT. 

Zimowy poligon w Wędrzynie potrwa do 5 marca br. Szkoleniowcy 2 LBOT zaplanowali jeszcze dwa terminy szkoleń zintegrowanych na poligonie Nowa Dęba (województwo podkarpackie), tj. 31.07-13.08. oraz 15-28.11.

Reklama

 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kokos - niezalogowany 2021-01-26 15:21:32

    Z tego co widać na zdjęciu terytorialsi trenują z tym spartolonym i zagrażającym bezpieczeństwu żołnierzy karabinkiem grot, który bez testów do armii tylnymi drzwiami wprowadził sabotażysta Macierewicz.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wacek - niezalogowany 2021-01-26 15:44:50

    a kto im da ostrą amunicje to jak dziecku zapałki

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kokos - niezalogowany 2021-01-26 20:01:18

    Nie chodzi o ostrą amunicję, tylko o wprowadzony wadliwy karabinek. Pisali o tym ostatnio na Onecie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości