Reklama

Terytorialsi wznowili szkolenia

Po blisko trzy miesięcznej przerwie w związku z pandemią żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyli pierwsze szkolenia rotacyjne

Terytorialsi z Lubelszczyzny wrócili do normalnego trybu szkoleniowego. Jednocześnie lubelska brygada OT kontynuuje dotychczasowe działania przeciwkryzysowe w ramach operacji „Odporna Wiosna” w naszym regionie. 

W dniach 6-7 czerwca 2020 r., blisko 600 żołnierzy OT z batalionów z Lublina, Dęblina, Chełma i Zamościa odbyło pierwsze, po trzymiesięcznej przerwie, szkolenia rotacyjne. - Były to szkolenia specjalisty oraz zgrywające, nakierowane przede wszystkim na doskonalenie i uzupełnianie umiejętności reagowania w sytuacjach kryzysowych, współdziałanie z innymi służbami ratowniczymi i inspekcjami oraz szkolenia medyczne - informuje kpt. Damian Stanula, rzecznik prasowy 2 LBOT.

Reklama

W związku z trwającą sytuacją epidemiczną, podczas szkoleń zachowano wszelkie środki bezpieczeństwa. - Żołnierze ćwiczyli w swoich stałych rejonach odpowiedzialności, w małych grupach i możliwie jak najbardziej minimalizując przemieszczanie się pododdziałów - mówi kpt. Stanula.

Terytorialsi z 21 batalionu lekkiej piechoty z Lublina odbyli zajęcia w Lublinie oraz okolicach Zemborzyc. Terytorialsi z powiatu opolskiego w ramach szkolenia specjalisty ćwiczyli w Wałowicach oraz w Józefowie nad Wisłą, gdzie realizowali zadania wspólnie ze strażą pożarną. Inna grupa żołnierzy OT z powiatu kraśnickiego ćwiczyła w okolicach miejscowości Kopiec i Dzierzkowice. Ze strażą pożarną ćwiczyli również Terytorialsi z 24 blp z Chełma - zajęcia odbyły się w Milejowie. Z kolei Terytorialsi z powiatu świdnickiego szkolili się w Piaskach, Trawnikach oraz Świdniku.

Reklama

Zajęcia odbyły się także na obiektach wojskowych, m.in. na pasie ćwiczeń taktycznych Majdanek w Lublinie, Zajezierze k. Dęblina, Srebrzyszcze, Sitaniec – Wolica, a szkolenia strzeleckie na strzelnicach: Osówka, Hubale oraz na strzelnicy garnizonowej w Dęblinie. 

Warto dodać, że rozpoczął się również nabór w szeregi 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pierwsze powołanie wyrównawcze dla żołnierzy rezerwy odbędzie się już pod koniec czerwca br. Z kolei szkolenie podstawowe tzw. „szesnastka” zaplanowana jest na początku lipca br.

Reklama

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości