Reklama

To już pewne. Uczniowie nie wrócą do szkół przed wakacjami

Zgodnie z decyzją ministerstwa w tym roku szkolnym uczniowie nie wrócą już do tradycyjnego nauczania w szkołach

- Rozporządzenie, które zostanie wydane będzie mówiło o przedłużeniu ograniczenia funkcjonowania szkół do 26 czerwca, czyli końca zajęć dydaktycznych – powiedział Maciej Kopeć.

Od poniedziałku działalność mają wznowić schroniska młodzieżowe, świetlice środowiskowe i młodzieżowe domy kultury. Jeśli uczniowie (w przypadków osób niepełnoletnich – ich rodzice) wyrażą na to zgodę, prowadzone będą mogły być zajęcia praktyczne w szkołach policealnych, a w szkołach branżowych zajęcia z zakresu nauki jazdy.

Reklama

Tydzień później możliwe będzie prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Maturzyści i uczniowie VIII klas szkół podstawowych będą mogli brać udział w konsultacjach (indywidualnych lub w małych grupach) z nauczycielami w szkołach, a od 1 czerwca w takich spotkaniach będą mogli uczestniczyć już wszyscy uczniowie. Udział w takich zajęciach będzie dobrowolny.

Oceny mają zostać wystawione na podstawie stopni otrzymywanych w nauczaniu zdalnym. Po 1 czerwca uczniowie będą mogli jednak poprawiać stopnie podczas konsultacji indywidualnych lub w małych grupach

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości