Reklama

Tragedia w dęblińskim garnizonie. Nie żyje mężczyzna

W piątek doszło do dramatycznego wypadku z użyciem broni na terenie Garnizon Dęblin. Ofiarą jest pracownik ochrony, który pełnił służbę przy bramie obiektu. Żandarmeria Wojskowa i prokuratura wyjaśniają obecnie przyczyny tragicznego zdarzenia.

W piątek, 6 lutego, na terenie obiektu wojskowego w Dęblinie doszło do tragicznego zdarzenia. W wypadku z użyciem broni zginął mężczyzna pełniący służbę przy bramie obiektu. Sprawą zajmują się Żandarmeria Wojskowa oraz prokuratura.

Do zdarzenia doszło w dęblińskim garnizonie, przy jednej z bram prowadzących na teren jednostki, naprzeciwko Pałacu Jabłonowskich. Na miejsce wezwano służby, w tym, ze względu na wojskowy charakter terenu, także Żandarmerię Wojskową.

- Mogę potwierdzić, że takie zdarzenie miało miejsce - mówi w rozmowie z redakcją mjr Damian Stanula, rzecznik prasowy Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie. - W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł pracownik cywilny służby ochrony obiektu - dodaje. Na pytanie, czy było to działanie celowe, czy wypadek, mjr Stanula podkreśla, że jest to przedmiotem śledztwa.

Reklama

Na ten moment nie są znane dokładne okoliczności ani przyczyny śmierci mężczyzny. Służby przekazują, że sprawa jest w trakcie wyjaśniania, a postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie, Wydział ds. Wojskowych.

Więcej informacji ma zostać podanych po zakończeniu wstępnych czynności śledczych. Będziemy informować o dalszym rozwoju sprawy.

Źródło: Materiały własne - twojglos.pl Aktualizacja: 07/02/2026 13:33
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości