Do tragicznego wypadku doszło w piątek około 17:40 w Bobrownikach. 56-letni kierowca opla vectry w obszarze zabudowanym potrącił pieszego
Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 56-letni kierowca opla vectry w terenie zabudowanym potrącił 33-latka. Pieszy, pomimo reanimacji, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem około 17:40 w Bobrownikach. Mężczyzna został potrącony prawym przodem samochodu. Kierowca opla był trzeźwy. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora.
- Przełom października i listopada to okres, w którym warunki atmosferyczne są bardzo zmienne i coraz szybciej zapada zmrok. Każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będziemy lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców. Wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego - informuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z ryckiej Policji.


źródło i foto KPP Ryki
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
(*)
(*)