Butelki, papierki i opakowania foliowe przestały szpecić okolicę. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rykach wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata”
Tradycyjnie ostatnie tygodnie września i początek października w polskich szkołach upływ pod znakiem porządkowania otoczenia z zalegających śmieci. Od lat w tym wydarzeniu uczestniczy rycka podstawówka. W tym roku, podobnie jak do tej pory wyznaczone do przejścia trasy otrzymały wszystkie oddziały klasowe. Na zdjęciu prezentuje się klasa 2a wraz z nauczycielką Bożeną Rafeld i bibliotekarką Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Rykach Karoliną Sych. 1 października dzieci wraz z opiekunkami pokonały trasę począwszy od ul. Karola Wojtyły, a skończywszy na Spacerowej. Udało im się wypełnić odpadami dwa worki. Znalazły się w nich butelki, puszki, papierki, foliowe opakowania i wszystko inne, co szpeciło ulice i chodniki centrum Ryk. Swoje śmieciowe zdobycze uczniowie zostawili przy śmietnikach. Teraz odpadami zajmą się służby odpowiedzialne za oczyszczanie miasta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Brawo !
Brawo !