Reklama

Uczniowie „jedynki” zabrali się za sprzątanie

Butelki, papierki i opakowania foliowe przestały szpecić okolicę. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rykach wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata”

Tradycyjnie ostatnie tygodnie września i początek października w polskich szkołach upływ pod znakiem porządkowania otoczenia z zalegających śmieci. Od lat w tym wydarzeniu uczestniczy rycka podstawówka. W tym roku, podobnie jak do tej pory wyznaczone do przejścia trasy otrzymały wszystkie oddziały klasowe. Na zdjęciu prezentuje się klasa 2a wraz z nauczycielką Bożeną Rafeld i bibliotekarką Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Rykach Karoliną Sych. 1 października dzieci wraz z opiekunkami pokonały trasę począwszy od ul. Karola Wojtyły, a skończywszy na Spacerowej. Udało im się wypełnić odpadami dwa worki. Znalazły się w nich butelki, puszki, papierki, foliowe opakowania i wszystko inne, co szpeciło ulice i chodniki centrum Ryk. Swoje śmieciowe zdobycze uczniowie zostawili przy śmietnikach. Teraz odpadami zajmą się służby odpowiedzialne za oczyszczanie miasta.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Robert - niezalogowany 2021-10-06 09:27:11

    Brawo !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości