Dzięki wspólnym działaniom pionów kryminalnych KMP w Lublinie oraz komisariatów, zatrzymano 15 poszukiwanych, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Jednym z nich jest 33-letni mieszkaniec Lublina skazany za włamania i oszustwa.
Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali 15 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. To efekt skoordynowanej akcji „Poszukiwany”, prowadzonej zarówno na terenie miasta, jak i poza jego granicami.
Działania prowadzili funkcjonariusze pionów kryminalnych KMP w Lublinie oraz lubelskich komisariatów. Wymagały dokładnej analizy zebranych informacji i pracy operacyjnej. Celem było zatrzymanie osób, które od dłuższego czasu unikały odpowiedzialności karnej, ukrywały się lub regularnie zmieniały miejsca pobytu.
Łącznie zatrzymano 15 osób poszukiwanych.
Wśród zatrzymanych znalazł się 33-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie trzech listów gończych oraz Europejskiego Nakazu Aresztowania. Odpowiada za włamania, uszkodzenie mienia oraz oszustwa.
Jak ustalili policjanci z 2. komisariatu, mężczyzna ukrywał się od 2017 roku. Przez dłuższy czas przebywał w Holandii, po czym wrócił do Polski. Funkcjonariusze ustalili, że przebywa u swojej konkubiny na terenie powiatu ryckiego.
Zatrzymanie było dla niego całkowitym zaskoczeniem, nie stawiał oporu. Został doprowadzony do jednostki Policji, a następnie osadzony w Areszcie Śledczym w Lublinie. Do odbycia ma łącznie blisko dwa lata kary pozbawienia wolności.
Akcja „Poszukiwany” pokazuje, że osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości nie mogą czuć się bezkarne. Policjanci zapowiadają kontynuację podobnych działań. Celem jest realizacja decyzji sądów i prokuratur oraz poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Lublina i regionu, choć dla wielu zatrzymanych takie akcje wciąż są zaskoczniem.
Fot: KMP w Lublinie
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze