Tereny przy urzędzie gminy, rondzie, skwerku i Wzgórzu Pięciu Figur nabrały nowych barw. To za sprawą pięknych, wiosennych kwiatów i krzewów
Ich sadzeniem zajęły się członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. Pieniądze na ich zakup pochodzą z funduszu sołeckiego. - Do tej pory kupiłyśmy sadzonki za ok. 1 tys. zł - mówi przewodnicząca KGW Anna Jurkowska. - Część kwiatów przekazała nam również Grażyna Głodek z Ułęża, która zajmuje się produkcją sadzonek, a mieszkanki ze swoich ogrodów podarowały byliny - dodaje.
Piękne rabaty kwiatowe m.in z bratków pojawiły się przy budynku urzędu gminy, na skwerku i na skrzyżowaniu przy drodze biegnącej do Żabianki. Przed magistratem zostały posadzone też tuje. Z kolei przy Wzgórzu Pięciu Figur pojawiły się rozłożyste paprocie. Oprócz tego są donice, w których kwitną czerwone pelargonie. Panie na bieżąco doglądają nowo utworzonych rabat. - Podlewamy kwiaty, usuwamy chwasty i pielęgnujemy je - mówi Jurkowska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
szkoda, że nie posypali swiża ziemią -
szkoda, że nie posypali swiża ziemią -