Reklama

Ułęż: Gospodynie posadziły kolorowe kwiaty

Tereny przy urzędzie gminy, rondzie, skwerku i Wzgórzu Pięciu Figur nabrały nowych barw. To za sprawą pięknych, wiosennych kwiatów i krzewów

Ich sadzeniem zajęły się członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. Pieniądze na ich zakup pochodzą z funduszu sołeckiego. - Do tej pory kupiłyśmy sadzonki za ok. 1 tys. zł - mówi przewodnicząca KGW Anna Jurkowska. - Część kwiatów przekazała nam również Grażyna Głodek z Ułęża, która zajmuje się produkcją sadzonek, a mieszkanki ze swoich ogrodów podarowały byliny - dodaje.

Piękne rabaty kwiatowe m.in z bratków pojawiły się przy budynku urzędu gminy, na skwerku i na skrzyżowaniu przy drodze biegnącej do Żabianki. Przed magistratem zostały posadzone też tuje. Z kolei przy Wzgórzu Pięciu Figur pojawiły się rozłożyste paprocie. Oprócz tego są donice, w których kwitną czerwone pelargonie. Panie na bieżąco doglądają nowo utworzonych rabat. - Podlewamy kwiaty, usuwamy chwasty i pielęgnujemy je - mówi Jurkowska. 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2020-06-07 12:56:33

    szkoda, że nie posypali swiża ziemią -

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości